Poraz Fiorentine u Bolonji

Marko Mota, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.02.2013. 21:36h

Fiorentina je izgubila od Bolonje (2:1) u meču koji je bio predviđen za subotu (odložen zbog snijega) i izgubila korak za Lacijom koji je u ovom trenutku u zoni Lige šampiona.

"Viola" je vodila na poluvremenu (pogodak Adema Ljajića nakon asistencije Alberta Akvilanija), izgledalo je u tih 45 minuta da može da postigne gol kad god poželi, ali se sve okrenulo u nastavku.

Domaćin je kasnije krenuo u napade - prvo je Marko Mota u 58. izjednačio, a šest minuta prije kraja totalni preokret je donio Grk Lazaros Kristodopulos, koji je sinoć debitovao u Seriji A (nedavno je stigao iz Panatinaikosa). Gosti su mogli do remija, ali je u 94. minutu zicer sa pet metara promašio Luka Toni. Stevan Jovetić i Stefan Savić su odigrali cijeli meč...

Bolonja je tako prekinula mini seriju od dva meča bez pobjede, dok je Fiorentina upisala četvrti poraz zaredom u utakmicama koje je odigrala van Firence.