87 pregleda 3 komentar(a)
rikardinjo, Foto: Uefa
Ažurirano: 10.02.2018. 22:17h

Portugal je prvak Evrope i u fudbalu i u futsalu.

Portugalska futsal selekcija u finalu šampionata Starog kontinenta savladala je Španiju 3;2 nakon produžetaka.

Heroj je bio Bruno Koeljo, koji je postigao izjednačujući gol za 2:2 i pobjedonosni za titulu.

Portugal je počeo sjajno, a majstor Rikardinjo je već u prvom minutu iskoristio grešku rivala u opasnoj zoni i doveo svoj tim u vođstvo.

Iskusni i uigrani Španci su, međutim, strpljivo čekali šansu, a golovima Tolre i Lina preokrenuli.

Migelin je zatim imao šansu da riješi sve dileme, ali nije iskoristio kazneni udarac u 35. minutu.

Četiri minuta kasnije Koeljo je izjednačio i uveo meč u produžetke. U posljednjih pet minuta Portugalci su igrali bez Rikardinja, koji se povrijedio nakon duela sa španskim igračem.

I bez najboljeg, Portugalci su izdržali, a 56. sekundi Bruno Koeljo iz kaznenog udarca donio svojoj selekciji prvu, istorijsku titulu...

Španija je ostala na sedam naslova, a ima dva srebra i dvije bronze...

Bronza je pripala Rusiji, koja je u meču za treće mjesto savladala Kazahstan 1:0.

Za najboljeg igrača proglašen je Rikardinjo, koji je i najbolji strijelac sa sedam golova.