Povratak Jovetića, Siti u finalu Ligakupa

Crnogorski napadač igrao poslednjih 25 minuta na "Apton parku", što je prvi put da je zaigrao još od 30. oktobra prošle godine
17 komentar(a)
Stevan Jovetić, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.01.2014. 22:08h

Mančester siti je i u revanšu polufinala Ligakupa savladao Vest Hem (3:0), ali mnogo važnija vijest sa Ostrva je povratak Stevana Jovetića - crnogorski napadač je bio na terenu posljednjih 25 minuta nakon što je zamijenio Serhija Aguera.

To su, inače, prvi minuti za napadača "građana" još od 30. oktobra prošle godine i gostovanja Njukaslu u istom ovom takmičenju, kada je poslije desetak minuta igre obnovio povredu. Iako je ušao kada je sve bilo riješeno (kod 3:0) povratak bivšeg asa Fiorentine svakako je pozitivna stvar večeri.

Siti je, inače, i prije revanša imao kartu za finale, jer je u prvom susretu slavio sa 6:0.

Ali, ni večeras nije imao milosti - Alvaro Negredo u 3. i 59, kao i Aguero u 34. minutu odradili su rutinski i ovo gostovanje, pa je klub iz Mančestera sada na brojci od ukupno 104 pogotka u sezoni.

Vest Hem je, s druge strane, od ta 104 gola primio čak 12 od Sitija ove sezone, nakon 0:6 u prvom duelu polufinala i 1:3 u Premijer ligi.

Tim Manuela Pelegrinija će u finalu igrati protiv boljeg iz okršaja Mančester junajteda i Sanderlenda.

"Crne mačke" su u prvom susretu pobijedile sa 2:1, a revanš je sjutra veče na "Old trafordu".