Marušić strijelac nakon pet mjeseci, Lacio osvojio i "Marasi"

2794 pregleda 2 komentar(a)
Slavlje Marušića i saigrača, Foto: Flashscore.com
Ažurirano: 23.02.2020. 14:30h

Adam Marušić se nedavno oporavio od povrede, vratio se u prvi tim Lacija, a sada se izgleda vraća i u staru formu.

Crnogorski reprezentativac je, naime, pogodio nakon pet mjeseci - bio je strijelac u novoj pobjedi Lacija, sada protiv Đenove (3:2), što mu je prvi gol još od 22. septembra prošle godine i duela sa Parmom.

Marušić se upisao već u 2. minutu kada je razgrnuo dva protivnička igrača i zatresao mrežu.

Bivši fudbaler belgijskih Kortrajka i Ostendea je utakmicu počeo na prirodnoj poziciji desnog ofanzivnog beka, a u drugom poluvremenu je prešao na lijevu stranu napada Rimljana.

Ćiro Imobile je početkom drugog dijela povisio na 2:0, smanjio je evrogolom Franseko Kasata, kojem se na isti način revanširao Danilo Kataldi.

Tada je i bilo jasno da Lacio grabi ka novom trijumfu, nije poremetilo ni što su "grifoni" u 90. minutu smanjili iz penala preko Domenika Krišita.

Lacio nije izgubio ni 20. meč zaredom u prvenstvu i nastavio je da prati lidera Juventus, koji ima bod više.