Prošao i Arsenal - Žiru u foto-finišu rastužio drugoligaša

I šampion Lester se rehabilitovao u najstarijem takmičenju, nakon loših igara u prvenstvu - tim Klaudija Ranijerija prošao je dalje pobjedom na gostovanju Evertonu 2:1.
Žiru, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.01.2017. 19:49h

Preston je već u 7. minutu poveo protiv Arsenala u FA Kupu i počeo da sanja velike stvari, a kada je Ramzi na startu nastavka izjednačio na 1:1, i put na uzvratni meč u London djelovao je jako primamljivo za drugoligaša.

Domaće navijače i fudbalere šokirao je, međutim, Olivije Žiru - golom francuskog napadača minut prije kraja, tim Arsena Vengera je čekirao kartu za osminu finala najstarijeg takmičena na svijetu.

Ranije danas dalje je prošao i Mančester junajted, pobjedom protiv Redinga uz rekord Vejna Runija, dok je noć ranije to uradio i Mančester siti, ubjedljivim trijumfom na gostovanju Vest Hemu.

Lukaku je u 63. minutu doveo "karamelice" u vođstvo, da bi preokret, za samo pet minuta nastavka, donio Nigerijac Ahmed Musa, pogocima u 66. i 71. minutu.