Prva pobjeda Zenita: Anderleht pao u Sankt Peterburgu

U duelu u kojem je belgijski tim često bio i opasniji tim presudio je gol Aleksandra Keržakova iz penala u 72. minutu.
Keržakov, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.10.2012. 18:26h

Zenit je sačuvao šanse da se domogne osmine finala Lige šampiona, iako ni ovog puta nije oduševio - tim Lućana Spaletija je u Sankt Peterburgu savladao Anderleht sa 1:0 i upisao prve bodove u elitnom takmičenju ove sezone.

Milan Jovanović je naivno u svom kaznenom prostoru faulirao Anjukova, a ruski reprezentativac rutinski matirao golmana Protoa.

Anderleht je i nakon primljenog gola napadao, imao je u 93. minutu i veliku šansu, ali je promašivao i Zenit, i to najviše zbog sebičnosti Hulka, Keržakova, Zirjanova...

Luka Đorđević nije bio u protokolu za ovaj meč.

U istoj grupi, večeras će igrati Malaga i Milan.