Prvi poraz Barselone u Primeri

Bio je to prvi poraz Barse u Primeri, a ukupno drugi ove sezone, nakon poraza od Seltika u Glazgovu u Ligi šampiona.
4 komentar(a)
Barselona, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.01.2013. 23:21h

Barselona je prvi poraz u sezoni doživjela od Reala, ali ne madridskog - Katalonci su na gostovanju Sosijedadu u San Sebastijanu napokon položili oružje pred jednim rivalom iz Primere.

Posljednji put prije večeras to se desili prije osam mjeseci, u aprilu prošle godine, kada je madridski Real slavio na "Nou Kampu" sa 2:1.

Barselona jeste bez premca u Španiji, ali je morala nekad da izgubi. Ipak, ko bi vjerovao da će ekipa Tita Vilanove izgubiti na takav način - Katalonci su na imali vođstvo od 2:0 nakon 25 minuta igre, te još nekoliko dobrih šansi (stative Mesija i Pedra) da dotuku protivnika.

A onda je krenuo preokret - Kastro je u 41. minutu smanjio na 2:1 i pozvao domaćine da krenu u napad. Ipak, teško da bi domaćin mogao da napravi nešto više da Đerar Pike u 56. minutu nije dobio drugi žuti karton i ostavio Barsu sa igračem manje.

Tito Vilanova je reagovao izmenom, umjesto napadača Fabregasa uveo je štopera Maskerana, koji mu je "odgovorio" autogolom samo četiri minuta kasnije.

Rezultat je bio izjednačen do samog finiša kada je Agireće u 90. minutu donio Baskijcima sva tri boda.

Za utjehu Kataloncima ostaje podatak da je Mesi bio strijelac 10. utakmici zaredom.

Malaga je odigrala samo 1:1 protiv Selte. Domaćinu je to bio treći prvenstveni meč bez pobjede, dok bi Selti ovaj bod mogao mnogo da znači u borbi za opstanak.