PSŽ i Bajern u osmini finala, silna Roma protiv Čelsija, krah Atletika uz crveni karton Savića

U derbiju večeri Roma je deklasirala Čelsi 3:0
el šaravi, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.10.2017. 21:46h

Pari sen Žermen i Bajern prvi su učesnici osmine finala Lige šampiona.

"Sveci" su deklasirali Anderleht 5:0, uz tri gola beka Kurzave, dok je Bajern bio bolji od Seltika u Glazgovu 2:1.

Mančester junajted je ostvario i četvrtu pobjedu, ali teorijski još nije među 16 najboljih.

Barselona je, remijem bez golova u Pireju, stigla na korak od druge faze. Barsa poslije punih pet godina nije postigla gol u grupnoj fazi Lige šampiona.

U teškoj poziciji je Atletiko, nakon senzacionalnog remija sa Karabagom 1:1 u Madridu. "Kolćonerosi" imaju samo tri boda u grupi, a do kraja igraju sa Čelsijem u gostima i Romom kod kuće.

U sumornu sliku na "Vanda Metropolitanu" uklopio se Stefan Savić, koji je isključen u finišu, zbog dva žuta kartona.

U derbiju grupe Roma je deklasirala Čelsi 3:0.

El Šaravi je sa dva gola bio najzaslužniji za pobjedu, a prvi gol je postigao nakon 38 sekundi.

Tok mečeva

Stefan Savić je dobio drugi žuti karton. Atletiko je još na 1:1 protiv Karabaga.

79. minut - Izjednačenje u Lisabonu. Juve je stigao do 1:1, golom Iguaina.

79. minut - veliki preokret CSKA, koji vodi u Bazelu 2:1, golom Vernbluma.

78. minutu - kakva noć za desnog beka PSŽ-a. Het-trik Kurzave.

78. minut - Drugi penal za Junajted, ovoga puta gol. Dejli Blind precizan sa bijele tačke.

77. minut - Brzo je Bajern vratio prednost. Strijelac Havi Martines.

74. minut - Seltik je izjednačio protiv Bajerna, golom Mekgregora.

72. minut - Drugi gol Lajvina Kurzave za PSŽ, koji vodi 4:0 protiv Anderlehta.

65. minut - CSKA je izjednačio u Bazelu - 1:1. Strijelac Džagoev.

63. minut - Roma se poigrava sa Čelsijem - 3:0. Dijego Peroti.

57. minut - Tomas Parti je donio izjednačenje Atletiku protiv Karabaga.

53. minut - PSŽ ovjerava trijumf nad Anderlehtom - 3:0, Kurzava.

Završena su prva poluvremena.

Iznenađenje u Madridu, gdje Karabag vodi protiv Atletika. Junajted vodi protiv Benfike, a u centru pažnje Mile Svilar, mladi golman gostiju.

Odbranio je penal Marsijalu, a onda nesrećno postigao autogol, jer se lopta od njegovih leđa odbila u mrežu, nakon stative Matića.

Roma ubjedljiva protiv Čelsija, 2:0, golovima El Šaravija.

Vode PSŽ i Bajern, gubi Juventus, a Barsa je na nuli u Pireju.

45+4. minut - Nejmar za 2:0 protiv Anderlehta.

45. minut - vodi Mančester junajted, ali kakav peh za mladog, 18-godišnjeg Mila Svilara. Nemanja Matić je šutirao, lopta pogodila stativu, pa od Svilarevih leđa u mrežu.

40. minut - šok na "Vanda Metropolitanu" - Karabag vodi protiv Atletika. Sjajan gol Mičela nakon kornera. Atletiko pred eliminacijom.

36. minut - Roma - Čelsi 2:0. Ponovo Stefan El Šaravi. Gori "Olimpiko"...

32. minut - Bazel je zakoračio u osminu finala - 1:0 protiv CSKA, strijelac Luka Cufi.

30. minut - krenuo je PSŽ protiv Anderlehta. Strijelac Marko Verati.

22. minut - Bajern je poveo protiv Seltika, golom Kingslija Komana.

20. minut - vodi Sporting protiv Juventusa, golom Bruna Sezara.

15. minut - Mančester junajted je imao idealnu priliku da povede protiv Benfike, ali Antoni Marsijal nije iskoristio penal.

Mladi Mile Svilar je odbranio šut Francuza sa bijele tačke. Svilar je u prošlom kolu poklonio pobjedu "đavolima" u Lisabonu, na debiju u Ligi šampiona.

On je na tom meču postao najmlađi golman u istoriji LŠ, a sada i najmlađi koji je odbranio penal.

1. minut - kakav početak večeri. Roma već vodi protiv Čelsija. Gol El Šaravija, nakon samo 38 sekundi.

Efektan pogodak napadača rimskog kluba iz prve akcije na utakmici.

Počeli su mečevi u grupama A. B. C i D.

Fudbaleri Mančester junajteda, Pari sen Žermena i Barselone imaju prve meč-lopte da osiguraju prolaz u osminu finala Lige šampiona.

Ukoliko zadrže maksimalan učinak i nakon četvrtog kola, matematički će obezbijediti prolaz u osminu finala.

Velike šanse da im se pridruže imaju Bazel i Bajern, kao i Juventus.

Komplikovano je u grupi C, u kojoj je Atletiko u teškoj situaciji.

"Kolćonerosi" dočekuju Karabag, očekuju pobjedu, ali moraju da slušaju i vijesti iz Rima, gdje se sastaju Roma i Čelsi.