PSŽ prošetao Tuluzom

Ažurirano: 01.02.2013. 22:56h

Paris en Žermen je prošetao Tuluzom, protiv domaćina je zabilježio ubjedljivu pobjedu od 4:0, u prvoj utakmici 23. kola.

Parižani su do 14. trijumfa ove sezone došli lako, a tandem Ibrahimović-Pastore će već na poluvremenu je obezbijedio sigurno vođstvo, pa je u opuštenijoj igri u nastavku susreta prednost duplirana.

Tim Karla Anćelotija je ovom pobjedom odmakao tri boda prvom pratiocu Olimpiku iz Liona, kojeg u nedjelju čeka teško gostovanje na Korzici protiv Ajačija.

Tuluz - Pari Sen Žermen 0:4 (Pastore 4, Ibrahimović 36, Sako 70, Van der Vil 72)

Sjutra se sastaju Lorijan - Ren, Sošo - Sent Etjen, Bordo - Valensijen, Lil - Troa, Bastija - Evijan i Brest - Nica, a u nedjelju Ajačio - Olimpik Lion, Monpelje - Rems i Olimpik Marsej - Nansi.

Tabela: Pari Sen Žermen 48 bodova, Olimpik Lion 45, Olimpik Marsej 42, Ren 36, Bordo i Nica po 35, Sent Etjen i Lorijan po 34, itd.