Raspršeni snovi

U drugom susretu grupe Engleska je golom Berahina u posljednjim sekundama savladala Švajcarsku i potvrdila prvo mjesto u grupi
92 pregleda 10 komentar(a)
Omladinci, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 30.05.2012. 21:07h

Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je u posljednjem kolu na tuniru elitne runde kvalifikacija za EP.

Bolja od čete Aleksandra Miljenovića bila je Slovenija, koja je slavila 1:0 golom iz penala u finišu meča i time raspršila snove jedne od najtalentovanijih generacija crnogorskog fudbala posljednjih godina da može da se plasira Evropsko prvenstvo.

Šansa je bila velika, jer sve do finiša Marko Vukčević i društvo imali su otvoren put ka Euru. Švajcarska je u Prestonu držala Engleze na 0:0, čekao se samo pogodak Crne Gore u Ročdejlu.

Gol je nažalost stigao na drugoj strani - Kovijenčić je u 81. minutu pogodio sa bijele tačke, nakon penala koji je napravio Mitrović. Potom su Englezi u posljednjim sekundama meča kaznili bezglavi juriš Švajcaraca u napad (i “sajdžijama” je trebala pobjeda), te golom Berahina iz kontre osigurali prvo mjesto.

Crna Gora je završila kao druga u grupi, što znači da je uspjeh fenomenalan.

"Čestitam igračima na svemu što su pružili i ostvarili, jer je osvajanje drugog mjesta u ovoj konkurenciji veliki uspjeh. Osnovni cilj koji smo imali po dolasku u Englesku ostvarili smo u prva dva kola".

"Znao sam da će meč sa Slovenijom biti težak jer u elitnoj rundi nema lakih selekcija. Bili smo umorni od prethodna dva meča i bilo je potrebno malo sreće kako bi se zabilježio pozitivan rezultat".

"Meč je igran po jakoj kiši, tako da su se na početku utakmice u takvim uslovima Slovenci bolje snašli. Ipak imali smo najbolju šansu u prvom dijelu kada se Đorđević našao sam ispred protivničkog golmana... U drugom dijelu bili smo bolji, imali nekoliko pokušaja, ali kao što sam rekao nedostajalo je malo sreće da se te prilike i realizuju. Na kraju smo primili gol iz nesmotrenog penala", rekao je Miljenović.

Crna Gora je nakon primljenog gola igrala sa igračem manje, jer je isključen Janković.

Rezultati 3. kola: Crna Gora - Slovenija 0:1, Švajcarska - Engleska 0:1

Tabela: Engleska 7, Crna Gora 4, Švajcarska 3, Slovenija 3.

Kraj Crna Gora - Slovenija 0:1

94 min - Dobrovoljc je ušao umjesto Palčiča

90. min - igra se sudijska nadoknada.

89. min - prva izmjena u reprezentaciji Slovenije. Umjesto Lotriča u igri je Jakovljevič

83. min - poslije starta nad Čoličem sudija Kralović iz Slovačke pokazao je direktan crveni karton Jankoviću

82. min - dvije izmjene u reprezentaciji Crne Gore - Mustur je zamijenio Pepića, a Boljević je u igri umjesto Mitrovića

Plasman na prvenstvo Evrope sada je daleko

81. min - gol. Slovenija je bijele tačke povela golom Kovjeniča.

80. min - žuti karton Mitrović

75. min - Kovjenič žuti karton

72. min - prva izmjena Janković ulazi umjesto Bakića

59. min - udarac kapitena Vukčevića brani Barukčič

Počelo je drugo poluvrijeme. Golom, uz remi na meču Švajcarska - Engleska, omladinska reprezentacija Crne Gore napravila bi istorijski uspjeh plasmanom na Evropsko prvenstvo

Poslije prvih 45 minuta mreže se nisu tresle. Bez golova je završeno i poluvrijeme meča Švajcarska - Engleska.

41. min - Šporar je bio u prilici, ali golman Petković siguran

37. min - prvi zapisani igrač u reprezentaciji Slovenije. Šporar je dobio žuti karton poslije duela sa Tatarom.

29. min - žuti karton i za Bakića nakon faula nad Krajncom.

21. min - žuti karton za Miloševića poslije starta nad Lotričem.

18. min - korner je izveo Bakić, ali nije bilo opasnosti po mrežu Barukčiča

7. min - za sada nema ozbiljnijih prilika

Crna Gora - Slovenija 0:1

Ročdejl: Spotland stadion. Sudija: Peter Kralović (Slovačka). Strijelac: Kovjenič u 81. minutu iz penala. Žuti kartoni: Milošević, Bakić (Crna Gora), Šporar, Kovjenič (Slovenija). Crveni karton: Janković u 83. minutu.

Crna Gora: Petković, Milošević, Kopitović, Mitrović (od 82. Boljević), Đorđević, Kalezić, Bakić (od 72. Janković), Vukčević, Kaluđerović, Tatar, Pepić (od 82. Mustur).

Slovenija: Barukčič, Palčič (od 94. Dobrovoljc), Janža, Kovjenič, Blažič, Krajnc, Čolič, Lotrič (od 89. Jakovljevič), Praprotnik, Pučko, Šporar.