Raža Kazablanka protivnik Bajerna u finalu

Marokanska Raža Kazablanka plasirala se u finale klupskog prvenstva svijeta pošto je večeras na domaćem terenu, u Marakešu, u polufinalu savladalu brazilski Atletiko Mineiro sa 3:1.
1 komentar(a)
Raža Kazablanka, Foto: Beta AP
Ažurirano: 18.12.2013. 23:28h

Tim koji na takmičenju učestvuje kao šampion zemlje domaćina prvenstva priredio je veliko iznenađenje i srušio izrazitog favorita, pobjednika južnoameričkog Kupa Libertadores, koji predvodi slavni Ronaldinjo.

Raža Kazablanka se u borbi za titulu sastaje sa evropskim šampionom Bajernom iz Minhena, koji je u prvom polufinalnom meču juče u Agadiru pobijedio prvaka Azije, kineski Gvanžu, rezultatom 3:0.

Finale i utakmica za treće mjesto na programu su 21. decembra.

Raža Kazablanka - Atletiko Mineiro 3:1

Jažur 51, Mutuali 83. penal, Mabide 90+4 - Ronaldinjo 64.