Real bolji od Juventusa, rapsodija Ibrahimovića

100 pregleda 15 komentar(a)
Ažurirano: 23.10.2013. 21:03h

Fudbaleri Reala pobijedili su večeras u Madridu torinski Juventus 2:1, u utakmici trećeg kola B grupe Lige evropskih šampiona.

Real je upisao treći trijumf, dok je Juventus i nakon trećeg kola bez pobjede, sa samo dva osvojena boda.

Madriđani su već u četvrtom minutu došli do prednosti, kada je Kristijano Ronaldo iskoristio odlično proigravanje Anhela di Marije, zaobišao Đanluiđija Bufona i zatresao mrežu gostiju.

Kaseres je u 22. minutu sa desne strane uputio centaršut i u šesnaestercu pronašao Paula Pogbu, čiji šut je golman Iker Kasiljas uspio da odbrani. Međutim, lopta se odbila do Fernanda Ljorentea, koji je donio izjendačenje na stadionu Santjago Bernabeu.

Ipak, gosti iz Torina nisu uspjeli da izdrže pritisak Reala, koji je u 28. minutu došao do nove prednosti i ujedno i konačnog rezultata.

Poslije kornera sa lijeve strane, Đorđo Kjelini oborio je u šesnaestercu Serhija Ramosa i tako skrivio penal za Real, koji je realizovao Ronaldo.

Posle diskutabilne sudijske odluke u 49. minutu, Juventus je ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Kjelini zbog prekršaja nad Ronaldom zaradio direktan crveni karton.

Galatasaraj je u Istanbulu u potpunosti nadigrao Kopenhagen i tako došao do prve pobjede u ovoj sezoni Lige šampiona.

Strijelci za ekipu Roberta Manćinija bili su Felipe Melo u 10. minutu, Vesli Snajder u 38. i Didije Drogba u 45. Jedini gol za goste postigao je Klaudemir u 88. minutu.

Mančester junajteda je na svom stadionu pobijedio Real Sosijedad sa 1:0, dok je Bajer iz Leverkuzna slavio protiv Šahtjora sa 4:0 u utakmicama trećeg kola grupe A.

Mančester se tako poslije ovog trijumfa osamostalio na prvom mjestu na tabeli sa sedam bodova, Bajer je drugi sa šest, dok je Šahtjor treći sa četiri, a Real Sosijedad je na posljednjem četvrtom bez bodova.

"Crveni đavolji" su na stadionu "Old Traford" u ranoj fazi meča došli do prednosti, koju su sačuvali do kraja i tako upisali drugu pobjedu u takmičenju.

Pobjedu ekipi Dejvida Mojsa donio je autogolom Injigo Martines u drugom minutu, kada se lopta poslije udarca Vejna Runija sa oko 15 metara lijevo iskosa odbila od stative, pa o štopera Sosijedada.

Njemački Bajer na svom terenu ubjedljivo je pobijedio Šahtjor iz Donjecka, a junak pobjede bio je Štefan Kisling, koji je postigao dva gola.

Bajer je u 22. minutu poslije gola Kislinga došao do prvog gola na meča, da bi Simon Rolfs u 50. povisio na 2:0 iz jedanaesterca, koji je minut ranije iznudio Kisling.

U 58. minutu Bajer je došao do 3:0. Pogodio je Sidnej Sem na dodavanje Min Sona, da bi u 72. minutu odbrana Ukrajinaca ponovo popustila, a strijelac je ponovo bio Kisling.

Centarfor Pari sen Žermena Zlatan Ibrahimović obilježio je treće kolo, pošto je u pobjedi njegovog tima nad Anderlehtom od 5:0 postigao četiri gola.

PSŽ je tako ostao jedini tim u Grupi C sa sve tri pobjede, dok je Anderlehtu ovo bio treći poraz.

Popularni "Ibrakadabra" je pokazao sav talenat u Briselu, pošto je drugi gol dao petom, a treći je bio spektakularni pogodak iz prvog kontakta sa oko 30 metara. Švedski reprezentativac je tako za 35 minuta ostvario het-trik.

PSŽ je bio potpuno dominantan večeras, a Ibrahimoviću je u davanju golova pomogao i Edinson Kavani.

U drugoj večerašnjoj utakmici grupe C, Benfika i Olimpijakos odigrali su u Lisabonu 1:1 i tako ostali na diobi drugog mjesta, sa po četiri boda.

Olimpijakos je poveo u 29. minutu preko Alehandra Domingesa, a Benfika je izjednačila u 84. preko Oskara Kardosa.

Bajerna iz Minhena je upisao i treću pobjedu, pošto je na domaćem terenu pobijedio Viktoriju Plzenj sa 5:0 u trećem kolu Grupe D.

Dvostruki strijelac za evropskog šampiona bio je zvanično najbolji fudbaler prošle sezone Frank Riberi. On je postigao prvi gol iz penala u 25. minutu, a onda je u 63. ponovo bio strijelac za 3:0.

Prije toga je pogodak postigao David Alaba u 37, zatim je Bastijan Švajnštajger u 64. povisio na 4:0, da bi konačan rezultat postavio Mario Gece u nadoknadi vremena.

Bajern je prvi sa devet bodova, tri više od Mančester sitija, koji je u gostima pobijedio moskovski CSKA sa 2:1. Moskovljani su poveli golom iz loba srpskog internacionalca Zorana Tošića, ali je Serhio Aguero u narednih 10 minuta donio preokret.