Real deklasirao Sevilju, Barsa prokockala 2:0

Luis Suares, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.03.2016. 21:32h

Dugo je izgledalo da će to biti još jedan običan dan za igrače Barselone u Primeri - vodili su sa 2:0 protiv Viljareala u gostima, jurili ka 13. uzastopnom trijumfu u prvenstvu.

A onda, "Madrigal" je oživio - "žuta podmornica" je golovima Bakambua u 57. i autogolom Matjea u 63. izvukla bod i prekinula veliku seriju katalonskog giganta.

Ivan Rakitić je doveo "blaugranu" u vođstvo u 20. minutu, a Nejmar je u 41. povisio iz penala koji je Barsi poklonjen.

Bio je to 16. jedanaesterac koji je Barsi sviran u Primeri, što je rekord...

Barsa je, ipak, uvećala prednost u odnosu na drugoplasirani Atletiko Madrid koji je juče poražen u Hihonu - sada ima devet bodova više od "kolćonerosa".

Real je deklasirao Sevilju - publika u Madridu je vidjela četiri gola, majstorije, dva promašena penala..., na kraju je bilo 4:0 za tim Zinedina Zidana.

Sa bijele tačke su promašivali Kevin Gameiro kod 1:0, pa Kristijano Ronaldo kod istog rezultata, a meč je obilježio Garet Bejl.

Velšanin je pogodio za 3:0 u 66. minutu i to mu je ukupno 43. pogodak u Primeri, čime je postao najbolji britanski strijelac u španskom šampionatu. Iza Bejla je ostao Gari Lineker sa 42.

Real se tako vratio u igru kada je borba za drugo mjesto u pitanju, jer ima bod manje od Atletika.

Valensija je opet razočarala - izgubila je od Selte na "Mestalji" sa 2:0.

Real M. - Sevilja 4:0 (Benzema 6, Ronaldo 64, Bejl 66, Hese 86)

Viljareal - Barselona 2:2 (Bakambu 57, Matje (autogol) 63 - Rakitić 20, Nejmar (penal) 41.

Valensija - Selta 0:2 (Gvideti 80, Malo 84)

Espanjol - Atletik B. 2:1 (Diop 54, Kaisedo 57 - Eraso 20)