Real i Atletiko sigurni

Real, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.01.2015. 23:07h

Real Madrida je na svom terenu pobijedio Real Sosijedad sa 4:1, u 21. kolu španske Primere.

Gosti su prvi stigli do prednosti i to u prvom minutu meča, a strijelac je bio Aric Elustondo, ali je već dva minuta kasnije izjednačio Hames Rodriges.

Serhio Ramos je povisio na 2:1 za Real u 37. minutu, a potom je Karim Benzema postigao još dva gola za "kraljevski klub", u 56. i 76. minutu.

Real Madrid je i dalje prvi na tabeli Primere sa 51 bodom, četiri više od drugoplasirane Barselone, dok je Real Sosijedad na 11. poziciji sa 22 osvojena boda.

Siguran je bio i Atletiko Madrid na gostovanju protiv Eibara sa 3:1.

Najzaslužniji za 15. trijumf u prvenstvu bio je dvostruki strijelac Mario Mandžukić, nakon što je "jorgandžije" doveo u vođstvo Antoan Grizman.

Sve što je Eibar uspio na meču je počasan gol u finišu preko Federika Pivakarija u finišu.

Aktuelni šampion se pobjedom u Eibaru izjednačio na drugom mjestu na tabeli sa Barselonom, sa četiri boda zaostatka za liderom madridskim Realom.

Eibar - Atletiko 1:3 (Pivakari 90. - Grizman 7, Manžukić 23, 25)

Real Madrid - Sosijedad 4:1 (Rodrigez 3, Ramos 37, Benzema 52, 77 - Elustondo 1)

Granada - Elće 1:0 (Koroba 56)

Selta - Kordoba 1:0 (Nolito 56)