Real i Barselona brojali do pet, Abidal ponovo na terenu

Pored velikog broja golova, meč na Kamp Nou obilježio je povratak odbrambenog igrača Barselone Abidala koji zbog tumora i transplantacije jetre nije igrao od februara prošle godine
3 komentar(a)
Ažurirano: 06.04.2013. 22:19h

"Ozil kompletirao goleadu", tako je španska Marka naslovila pobjedu madridskog Reala nad Levanteom u 30. kolu Primere. Iako je Žoze Murinjo, u iščekivanju revanša sa Galatasarajem na "Ali sami jenu" u četvrtfinalu Lige šampiona , značajno kombinovao sastav, to se nije osjetilo u igri "kraljevskog kluba".

Na kraju, Real je slavio sa 5:1 (2:1), i tako zadržao bod prednosti u borbi za drugo mjesto sa gradskim rivalom Atletikom.

Levante je poveo golom Mičela u 31. minutu, ali je Argentinac Iguain izjednačio pet minuta kasnije. Da stvari dovede u red, u 39. minutu pobrinuo se Kaka golom sa penala. U drugom poluvremenu u igru je ušao Kristijano Ronaldo, pa nije moglo bez njegovog potpisa.

Portugalac je pogodio u 84, da bi Ozil nakon 11 minuta na terenu, u 87. minutu postigao prvi od svoja dva gola. Drugi je postigao u prvom minutu sudijske nadoknade.

Barselona je sa 5:0 na svom deklasirala Majork. Pored velikog broja golova, meč na Kamp Nou obilježio je povratak odbrambenog igrača Barselone Erika Abidala koji zbog tumora i transplantacije jetre nije igrao od februara prošle godine.

U domaćoj ekipi nije bilo povrijeđenog, najboljeg igrača na svijetu Lionela Mesija, ali to nije smetalo Barseloni da stigne do ubjedljivog trijumfa.

Zvijezda večeri bio je Sesk Fabregas koji je zabeleži het-trik, a uz to upisao i jednu asistenciju. Pored njega, dobru partiju pružio je i Aleksis Sančez sa dva gola.

Za razliku od Reala, Malaga je poražena u iščekivanju revanša četvrtfinala Lige šampiona na gostovanju Borusiji u Dortmundu. Manuel Pelegrini je takođe kombinovao na gostovanju u San Sebastijanu, i po ko zna koji put ove sezone se pokazalo da Malaga nema dovoljno kvalitetnih igrača u rosteru, pa je poražena sa 4:2.

Real Sosijedadu ova pobjeda je donijela važne bodove u borbi za četvrto mejsto i kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone. Golovima Vele, De la Bele i Grizmana, domaćin je nakon pola sata riješio pitanje pobjednika.

U 43. minutu smanjio je Pedro Korales, ali je Inigo Martines riješio dileme osam minuta kasnije. Roke Santa Kruz je u 70. minutu samo ublažio poraz..

Rezultati i strijelci:

Real Sosijedad - Malaga 4:2 (Vela 20, De la Bela 24, Grisman 30, Martinez 51 - Morales 43, Santa Kruz 70)

Real Madrid - Levante 5:1 (Iguain 36, Kaka 39. penal, Ronaldo 84, Ozil 87, 90 - Mičel 31)

Deportivo - Saragosa 3:2 (Gama 11, Marćena 41, Mineiro 56. autogol - Postiga 16. penal, Montanjes 32)

Barselona - Majorka 5:0 (Fabregas 20, 37, 46, Sančez 22, 39)