Real jedva pobijedio Seltu, novi remi Atletika, poraz Valensije

Tri boda Madriđanima je donioToni Kros u 81. minutu
Real Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.08.2016. 23:34h

Real Madrid je u prvom kolu bez problema odradio Sosijedad, ali je imao velikih problema na premijeri pred svojim navijačima.

Aktuelni prvak Evrope je savladao Seltu u Madridu rezultatom 2:1, ali je publika na „Santjago Bernabeuu” strahovala sve do finiša - tri boda je donioToni Kros u 81. minutu.

Prethodno, Alvaro Morata je doveo „merengese” u vođstvo u 60. minutu, a probleme je najavio Fabijan Oreljana.

"Imali smo problema, ali dobro je da su stigla tri boda. Ona su i najvažnija", rekao je Zinedin Zidan, koji i dalje na raspolaganju nema najjači tim.

A Atletiko ne ide na startu sezone - u prva dva kola ima samo dva boda.

U prvom je "kolćonerose" šokirao Alaves, a sada i drugi novajlija u Primeri - Leganes, koji je odigrao bez golova sa vicešampionom Evrope.

Stefan Savić je bio na terenu cijeli meč, ali Dijegu Simeoneu sada odbrana nije problem, već mora da proradi napad.

Sosijedad je startni poraz od Reala nadoknadio protiv Osasune u Pamploni - slavio je sa 2:0 pogocima Huanmija i autogolom Unaija Garsije.

Valensija je upisala i drugi poraz, nakon što je izgubila od Las Palmasa na "Mestalji".

Sada je bolji bio Eibar, a jedini pogodak na utakmici postigao je Pedro Leon u 62. minutu.