Real lako kroz Kataloniju, Valensija zakucana za dno u Baskiji

I bez prvih zvijezda Kristijana Ronalda i Gareta Bejla, "merengesi" su savladali Espanjol sa 2:0
Aric Aduriz, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.09.2016. 21:00h

Četvrta utakmica u Primeri, četvrta pobjeda Real Madrida.

I bez prvih zvijezda Kristijana Ronalda i Gareta Bejla, "merengesi" su savladali Espanjol u Barseloni 2:0.

Prvi gol u nadoknadi prvog poluvremena je postigao momak za kojeg su mnogi rekli da ga je Zinedin Zidan otpisao, Hames Rodriges.

Konačnih 2:0 je postavio Karim Benzema u 71. minutu.

Эспаньол - Реал Мадрид 0:2. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 4 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Neočekivani fenjeraši nakon tri kola Primere su ostali na začelju, ali je samo jedan i dalje na nuli - Valensija.

Klub koji je 2004. bio prvak Španije, a 2000. i 2001. igrao finale Lige šampiona, doživio je i četvrti poraz, ovog puta na „San Mamesu”.

Alvaro Medran je već poslije 84 sekunde šokirao gledaoce u Baskiji i donio prednost „slijepim miševima”, ali je po ko zna koji put junak navijača Atletik Bilbao bio Aric Aduriz.

Fenomenalni napadač je na asistencije lucidnog Benjata Ećebarije dao dva majstorska gola svom bivšem klubu u 24. i 41. minutu i riješio pitanje pobjednika.

Атлетик - Валенсия 2:1. Обзор матча. Испанская Примера 2016/2017. 4 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Selta je osvojila prvi bod, jer je igrala bez golova protiv Osasune u Pamploni.

Viljareal je na "Madrigalu" porazio Real Sosijedad, a oba gola za "žutu podmornicu" je dao Italijan Nikola Sansone. Drugi napadač koji je stigao ovog ljeta, slavi Pato, promašio je penal u 16. minutu.

Вильярреал - Реал Сосьедад 2:1. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 4 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.