Real na dva koraka od titule

Madridski tim ostao je bodovno poravnat sa Barselonom, s tim da Katalonci do kraja imaju jedan, a „merengesi“ dva meča (u srijedu igraju zaostalu utakmicu sa Seltom u Vigu)
Real, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.05.2017. 20:11h

Real je napravio veliki korak ka tituli, pobjedom nad Seviljom 4:1 u meču 37. kola Primere.

Madridski tim ostao je bodovno poravnat sa Barselonom, koja je savladala Las Palmas, s tim da Katalonci do kraja imaju jedan, a „merengesi“ dva meča (u srijedu igraju zaostalu utakmicu sa Seltom u Vigu).

Neobičan meč odigran je na „Bernabeuu“ – Real je postigao četiri gola iz četiri šanse, Sevilja makar šest čistih prilika, a samo jednom je Navas kapitulirao.

Savladao ga je naš Stevan Jovetić u 49. minutu, nakon što je u prvom poluvremenu pogodio stativu i prečku.

Sevilja je uprkos porazu obezbijedila četvrto mjesto i kvalifikacije za Ligu šampiona.

Реал Мадрид - Севилья 4:1. Обзор матча. Ла Лига 2016/17. 37 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Barselona je lako osvojila Kanarska ostrva i slavila protiv Las Palmasa, takođe 4:1.

Het-trik je upisao Nejmar, upisao se i Luis Suares.

Лас-Пальмас - Барселона 1:4. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 37 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Atletiko je igrao neriješeno sa Betisom u gostima, a gol za izjednačenje, prvi u crveno-bijelom dresu, postigao je Stefan Savić.

Atletiko je ranije obezbijedio direktan plasman u Ligu šampiona.

Viljareal - Deportivo 0:0

Real Sosijedad - Malaga 2:2

Ćavi Prijeto 31. (penal), Bautista 85. - Ernandes 45, Resio 75.

Betis - Atletiko 1:1