Real nije iskoristio kiks Barse: Šampionu samo bod u Baskiji

Barselona sada ima šest bodova više od Atletika, ali je sačuvala osam u odnosu na aktuelnog šampiona
57 pregleda 0 komentar(a)
Barsa Selta, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.12.2017. 21:50h

Barselona je prvi put izgubila bodove na „Nou kampu”, ali i prvi put vezala dva meča bez pobjede.

Nakon remija na "Mestalji" u prošlom kolu, lider je igrao neriješeno (2:2) na svom terenu sa Seltom.

Gosti su poveli golom Aspasa, a Katalonci preokrenuli preko Mesija i Suaresa. Kod rezultata 1:1 je i poništen pogodak Urugvajca, iako je snimak pokazao da nije bio u ofsajdu...

Gomes je izjednačio na 2:2, a Pike i Paulinjo promašili velike šanse za novi preokret.

"Ispustili smo dva boda, jer smo stvorili dovoljno šansi da pobijedimo. Imali smo problema na početku kada je Selta povela, ali smo kod rezultata 2:1 morali da riješimo meč. Generalno, stvorili smo dovoljno prilika da uđemo u finiš bez tenzija, ali nismo pogodili", rekao je trener Barse Ernesto Valverde.

A Atletiko Madrid je sada na minus šest u odnosu na Katalonce, nakon što je na "Vanda Metropolitanu" savladan Sosijedad.

Bilo je 2:1 u utakmici u kojoj je viđen veliki broj šansi.

Gosti su poveli golom Vilijana Žozea iz penala u prvom poluvremenu, a preokret su u nastavku režirali Filipe Luis i Antoan Grizman, koji je pogodio u 88. minutu.

"Kolćonerosi", u čijem timu nije bilo Stefana Savića, upisali su četvrtu pobjedu zaredom u svim takmičenjima...

"U drugom poluvremenu je sve bilo drugačije, iako smo pravili greške koje ne bismo smjeli. Barsa? Sada ne mislimo o razlici na tabeli, već se spremamo za meč protiv Čelsija u Ligi šampiona", kazao je Dijego Simeone.

Remi lidera nije iskoristio Real, koji ima mnogo problema od starta sezone u Primeri.

Aktuelni šampion je sada osvojio samo bod, nakon što je odigrao bez golova protiv Atletika na "San Mamesu", pa je Barsa i dalje osam koraka ispred najvećeg rivala.

Sevilja je na "Pishuanu" bila bolja od Deportiva - 2:0.

Atletik Bilbao - Real Madrid 0:0

Barselona - Selta 2:2

Mesi 22, Suares 62 - Aspas 20, Gomes 70.

Atletiko Madrid - Sosijedad 2:1

Filipe Luis 63, Grizman 88 - Vilijan Žoze (penal) 29.

Sevilja - Deportivo 2:0

Ben Jeder 45+1, Kron-Deli 79.

Nedjelja: Leganes - Viljareal, Hetafe - Valensija, Eibar - Espanjol, Las Palmas - Betis;

Ponedjeljak: Đirona - Alaves;

Petak: Malaga - Levante 0:0