Real osvojio La Korunju, Mesi pogađao stative, Barselona krenula pobjedom

Mesi Roberto, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.08.2017. 22:17h

Real je bez problema preskočio prvo gostovanje u šampionatu - slavio je 3:0 u La Korunji.

Bejl, Kazemiro i Kros pogodili su mrežu Deportiva, koji je imao šansu da smanji poraz, ali je Andone u 90. minutu promašio penal. Njegov šut sjajnom reakcijom zaustavio je Navas.

Jedina mrlja u pobjedi je crveni karton, koji je dobio Serhio Ramos u finišu meča...

Neka nova Barselona, bez Nejmara, povrijeđenih Suaresa i Inijeste, sa Alkaserom i Delofeuom uz Mesija, pobjedom je počela prvenstvo.

Katalonci su savladali Betis 2:0, u igri koja nije oduševila, ali su bodovi, nakon poraza od Reala u Super kupu, te u finišu prelaznog roka i potrebe da tim pojača, najvažniji.

U tri minuta je sve bilo riješeno. Prvo je štoper gostiju Toska zahvatio loptu, koju je ubacio Delofeu, i proslijedio je u sopstvenu mrežu.

Ubrzo je Serđi Roberto, još jednom na asistenciju Delofeua, povisio na 2:0, postigavši prvi prvenstveni gol u karijeri.

Pobjeda je mogla da bude ubjedljivija, ali Leo Mesi vjerovatno nikada u karijeri nije imao manje sreće – čak tri puta je pogodio stativu gola protivnika.

Barselona – Betis 2:0

Toska 36. (autogol), Serđi Roberto 39.

Atletik Bilbao - Hetafe 0:0

Deportivo – Real Madrid 0:3

Bejl 20, Kazemiro 27, Kros 62.

Subota: Sevilja – Espanjol 1:1, Đirona – Atletiko Madrid 2:2, Selta – Real Sosijedad 2:3.

Petak: Valensija – Las Palmas 1:1, Leganjes – Alaves 1:1.

Ponedjeljak: Levante – Viljareal, Malaga – Eibar.