Real pobijedio Seltu, Ronaldov 400. gol u karijeri

59 pregleda 4 komentar(a)
Ronaldo, Foto: Beta AP
Ažurirano: 06.01.2014. 23:26h

Real je upisao očekivanu pobjedu protiv Selte (3:0), 14. u prvenstvu, u utakmici 18. kola Primere.

Favorizovani "kraljevski klub" je, međutim, otpor gostiju slomio tek u nastavku, a meč je obilježio dvostruki strijelac Kristijano Ronaldo koji je, tako, stigao do velikog jubileja - 400 golova u karijeri.

Real poslije večerašnjeg uspjeha i dalje zaostaje pet bodova za vodećim timovima Barselone i gradskog rivala Atletika, dok je Selta 10. porazom dospjela u zonu ispadanja.

Golovi posvećeni Euzebiju

Prije meča na Santjago Bernabeu, minutom ćutanja odata je pošta velikanu svjetskog fudbala, uz video snimak na kojem je Euzebio u društvu sa Ronaldom i legendom Reala, Alfredom di Stefanom.

"Želim da zahvalim svima, posebno ljudima u Španiji za omaž u počast Euzebiju. Za Portugalce je veoma važno da osjećaju toplinu od strane Španaca. Euzebio mi je bio veoma blizak, mnogo mi je pomogao u nacionalnom timu i bio primjer za nas", rekao je Ronaldo.

"Moji večerašnji golovi posvećeni su njemu. Veoma je tužno što smo izgubili jednog od najvećih igrača svih vremena", kazao je vodeći strijelac Madriđana i španske Primere.

U drugom meču današnjeg programa, Viljareal je u gostima bio bolji od Rajo Valjekana sa 5:2, i ponovo se uključio u borbu za četvrtu poziciju na tabeli Primere koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Već na poluvremenu "žuti" su imali tri gola prednosti, njihova pobjeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, a u nastavku su mogli još nekoliko puta da zatresu protivničku mrežu.

Istakao se trostruki strijelac, nigerijski napadač Uče, dok je Valjekano 13. porazom ove sezone ostao u opasnoj zoni sa sve manjim šansama da izbjegne selidbu u niži rang.

Madriđani spremni da plate 70 miliona funti za Suaresa

Real je spreman da plati klauzulu od 70 miliona funti za napadača Liverpula Luisa Suaresa, prenijeli su danas španski mediji.

Suares je tokom ljeta u više navrata izrazio želju da napusti Enfild, pošto želi da igra u Ligi šampiona, a sa engleskim klubom to nije bio u prilici.

Ekipa Brendana Rodžersa je ove sezone dobro počela u prvenstvu i bori se za mjesto u najelitnijem evropskom takmičenju, ali možda ni to neće biti dovoljno da Urugvajac ostane u klubu.

Suares je nedavno potpisao novi ugovor sa Liverpulom, kojim dobija nedjeljnu platu od 200.000 funti. U sklopu ugovora nalazi se klauzula od 70 miliona funti, koliko će morati da plati klub koji želi da dovede Suaresa.

List Miror naveo je da su čelnici Liverpula prvo odredili 100 miliona funti, ali da im je rečeno da je to pretjerano i da je tek poslije kompromisnog rješenja Suares potpisao ugovor.

Real je posljednjeg dana ljetnjeg prelaznog roka za rekordan transfer od 100 miliona eura doveo napadača Totenhema Gereta Bejla.

Real Madrid - Selta Vigo 3:0