Real pobijedio Sporting, Čop promašio penal za remi

"Pobijedili smo utakmicu koju treba što prije da zaboravimo. I da je ne ponovimo", rekao je Zinedin Zidan
50 pregleda 0 komentar(a)
Kristijano Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.11.2016. 21:49h

Real je nastavio niz pobjeda i učvrstio se na vrhu tabele.

Kristijano Ronaldo je sa dva gola donio pobjedu lideru u duelu sa Sportingom iz Hihona 2:1, ali su tri boda stigla nakon žestoke borbe po velikoj kiši u španskoj prijestonici.

Real je vodio sa 2:0, a onda je u finišu poluvremena Karlos Karmona smanjio i nagovijestio da će gosti imati šta da ponude u drugom dijelu. I bilo je tako, čak su imali i penal za izjednačenje, ali je Duje Čop u 78. minutu promašio penal (šutirao je preko gola)...

Realu je ovo šesta vezana pobjeda u Primeri i s utakmicom više ima sedam bodova prednosti u odnosu na Barselonu koja gostuje Sosijedadu.

Реал Мадрид - Спортинг 2:1. Обзор матча. Чемпионат Испании 2016/17. 13 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

"Pobijedili smo utakmicu koju treba što prije da zaboravimo. I da je ne ponovimo. Nisam zadovoljan kako smo igrali, ali ovakvi mečevi se dešavaju. Kako je kiša pojačavala naša koncentracija je bila sve slabija i sami sebi smo stvorili probleme, sreća pa nam se to nije osvetilo. Na kraju je najvažnije da smo pobijedili", rekao je Zinedin Zidan.

Bio je to 31. meč u nizu bez poraza za „kraljevski klub”, čime je izjednačen niz tima koji je u sezoni 2013/2014. vodio Karlo Anćeloti.

Sevilja je nakon dva sušna kola ostvarila pobjedu - nad Valensijom 2:1 i sada je prvi pratilac Reala, bar dok Barselona sjutra ne završi gostovanje u San Sebastijanu.

Tim iz Andaluzije ima šest bodova manje od lidera.

Meč dana je odigran na „Rosaledi”, gdje je viđeno čak sedam golova.

Na kraju, slavio je domaćin - Malaga je pobijedila Deportivo sa 4:3, a gol odluke dao je rezervista Havijer Ontiveros Para.

Espanjol je bio ubjedljiv protiv Leganesa - slavio je sa 3:0 golovima Morena i Pjatija, koji je bio dvostruki strijelac.

Primera, 13. kolo

Real Madrid - Sporting 2:1

Ronaldo (penal) 5, 18 - Karmona 35.

Sevilja - Valensija 2:1

Garaj 53. (autogol), Pareha 75. - El Hadadi 65.

Malaga - Deportivo 4:3

Santos (penal) 21, 56, Ramires 40, Ontiveros 90+2 - Borhes (penal) 4, Andone 81.

Espanjol - Leganes 3:0