Benzema, Kros i Vaskes donijeli "kraljevskog klubu" siguran trijumf protiv Selte. Luka Modrić isključen
4346 pregleda 1 komentar(a)
Igrači Reala slave prvi gol u Vigu, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.08.2019. 18:57h

Real Madrid je pregrmio teško gostovanje u Vigu protiv Selte, nije mu smetalo ni to što je više od pola sata morao da igra bez isključenog Luke Modrića.

"Kraljevski klub" je slavio 3:1, strijelci su bili Karim Benzema i Toni Kros, pa je najveći klub na svijetu dočekao da prvi put nakon 27 mjeseci kolo Primere završi ispred Barselone.

Posljednji put se to dogodilo na kraju sezone 2016/17. kada je Real i bio šampion Španije, a loša tradicija prekinuta je zahvaljujući porazu Katalonaca u Bilbau od Atletika prije dvije noći (1:0).

Zinedin Zidan je lansirao Gareta Bejla od prvog minuta i Velšanin nije trebalo mnogo da mu se oduži - već u 12. minutu je asistirao kod pogotka Benzeme.

Igrao se 56. minut kada je Modrić dobio crveni karton zbog neopreznog gaženja protivničkog igrača.

Nekoliko minuta kasnije Kros je u svom stilu zatresao mrežu i najavio trijumf Reala...

Real je potom samo kažnjavao protivnika koji je krenuo na sve ili ništa - tako je desetak minuta Lukas Vaskes donio 3:0, a Selta je do kraja samo ublažila poraz.