Real prati Barsu, Tores utišao "Madrigal"

Real Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.04.2015. 22:03h

Real Madrid možda trenutno ne blista kao što to radi Barselona, ali dok god je na dva koraka od velikog rivala pritisak je na "blaugrani".

Madriđani su kod kuće savladali Almeriju sa 3:0 i vratili stvari na isto - opet je lider Barsa na dva boda prednosti.

Domaćinu je čitavo poluvrijeme trebalo da otvori odbranu Almerije, a to je u 44. minutu evrogolom uradio Hames Rodriges.

Već u 49. meč je riješen autogolom Dos Santosa, a "merengesi" su do kraja pogodili još jednom, i to preko Alvara Arbeloe.

Kristijano Ronaldo je odigrao čitav meč, Karim Benzema i Garet Bejl nisu bili ni na klupi, ali zato jeste 16-godišnji Norvežanin Martin Edegord.

Atletiko je golom Fernanda Toresa u 74. minutu pobijedio Viljareal na "Madrigalu", a duel će se pamtiti i po teškoj povredi golmana domaćina (a bivšeg čuvara mreže Madriđana) Serhija Asenha.

Na prvi pogled izgledao kao da je Asenho doživio prelom noge.

Sevilja je u gostima savladala Eibar sa 3:1, dok je Selta bila bolja od Malage (1:0).

Real Madrid - Almerija 3:0 (Rodriges 44, Dos Santos (autogol) 49, Arbeloa 84)

Viljareal - Atletiko M. 0:1 (Tores 74)

Eibar - Sevilja 1:3 (Pjovakari 51 - Baka 7, 15, Rejes 64)

Selta - Malaga 1:0 (Nolito 89)

Elće - Deportivo 4:0 (Žonatas 6, Lomban (penal) 20, Pašalić 54, Rodriges 90+1)