Real pregazio Rasing, Barsa na minus 13

Za razliku od tri posljednja meča na “Santjago Bernabeuu”, Real ovoga puta nije primio gol na početku meča, već je prvi poveo
Real Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.02.2012. 21:35h

Real je, po očekivanju, lagano riješio domaći meč sa Sentaderom (4:0), pa prednost u odnosu na drugoplasiranu Barselonu sada iznosi nevjerovatnih 13 bodova.

Katalonci će, naravno, sjutra na “Nou kampu” protiv Valensije imati priliku da vrate zaostatak na deset.

Za razliku od tri posljednja meča na “Santjago Bernabeuu”, Real ovoga puta nije primio gol na početku meča, već je prvi poveo - Kaka je centrirao sa desne strane, a Kristijano Ronaldo šutem glavom pretekao Huanita na vječitoj listi Realovih strijelaca (ukupno 122 gola).

Nakon toga, za Real je sve bila pjesma, a u strijelce su se upisali još Benzema (dva puta) i Di Marija.

Gosti iz Santandera su od 39. minuta igrali sa igračem manje, pošto je Ćisko dobio drugi žuti karton.

Zanimljivo da je sredinom drugog poluvremena nakratko nestala struja na stadionu.

Real Madrid - Rasing Santander 4:0

Ronaldo 4, Benzema 54, 89, Di Marija 73.

Hetafe - Espanjol 1:1