Real preletio Baskiju, Benzema ispred Puškaša

Eibar - Real Madrid 0:4 - najlakša gostujuća pobjeda tima Zinedina Zidana od početka sezone
3839 pregleda 0 komentar(a)
Šesti najbolji strijelac u istoriji Reala: Benzema, Foto: VINCENT WEST
Ažurirano: 09.11.2019. 22:57h

Real je nastavio sa ubjedljivim pobjedama - četiri dana nakon šestice protiv Galatasaraja u Ligi šampiona (6:0), "merengesi" su dali četiri gola Eibaru u gostima (4:0).

Bila je to najlakše gostujuća pobjeda tima Zinedina Zidana ove sezone.

Benzema je već u 17. minutu načeo Baskijce, a pobjednik je mogao da se nasluti u 20, kada je Ramos iz penala pogodio za 0:2.

<>

Treći Realov gol u prvom dijelu, drugi Karima Benzeme, u 29. minutu, ušao je u istoriju - Francuz je, naime, postao šesti najbolji strijelac Reala u Primeri svih vremena, pretekavši na toj poziciji legendarnog Ferenca Puškaša.

<>

Valverde je u 61. minutu, na dodavanje Modrića, pogodio za konačnih 0:4.

Real Madrid ima 25 bodova na vrhu, koliko i Barselona, ali je drugi zbog slabije gol-razlike.

Oba tima imaju i meč manje ("el klasiko", pomjeren za 18. decembar) od Real Sosijedada, koji je treći sa 23 boda.

Eibar - Real Madrid 0:4 (Benzema 17, 29 (penal), Ramos 17, Valverde 61).