Real preokretom do pobjede u Palma de Majorki

"Ovo su šampionski geni", napisala je "Marka", a dok je na sličan način utakmicu vidio i "As", čiji je naslov "šampionski preokret".
60 pregleda 0 komentar(a)
Kaljehon, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.01.2012. 21:13h

Fudbaleri Real Madrida "preživjeli" su dramu na Balearskim ostrvima, pošto su protiv Majorke stigli do pobjede iako su 18 minuta prije kraja gubili sa 1:0.

Meč koji je bio veliki test mentalne snage lidera Primere Murinjov tim je dobio velikom ofanzivom u finišu, ali i zahvaljući velikim greškama defanzivaca domaćeg tima. Iguain je u 72. minutu pogodio lijevom nogom pošto je lopta zakačila Tisonea i prevarila golmana Auatea, da bi Kaljehon u 84. kompletirao preokret poslije karambola u šesnaestercu.

Majorka je prije doga vodila sjanim golom Hemeda, glavom nakon prekida.

Preokret Reala toliko je oduševio madridske medije da se u glavnom gradu Španije već osjeća miris titule, iako je sezona tek prevalila polovinu...

Real je uvećao prednost na osam bodova u odnosu na Barselonu, ali će Katalonci sjutra na "Nou Kampu" protiv Betisa vjerovatno vratiti razliku na pet.

Iznenađenje kola priredio je Real Sosijedad, koji je golom Grizmana trijumfovao u Valensiji.