Real se provukao na Kanarskim ostrvima, Sevilja srušila Viljareal

70 pregleda 0 komentar(a)
Serhio Ramos, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.03.2016. 21:39h

Real Madrid je jedva preživio gostovanje Las Palmasu - za tri boda su mu trebala dva prekida Iska i Hesea Rodrigesa i pogoci glavom Serhija Ramosa i Kazemira.

"Merengesi" su slavili sa 2:1, a jedino što može da raduje Zinedina Zidana je reakcija nakon izjednačujuće gola domaćina, jer je Kazemiro pogodio za trijumf samo dva minuta pošto je poravnao Vilijan Žoze.

Real je tako ostao na četiri boda manje od drugoplasiranog Atletika...

Sevilja i dalje može da mašta o Ligi šampiona, jer je u derbiju 29. kola Primere savladala četvrtoplasirani Viljareal sa 4:2.

Osvajač Lige Evrope je gubio 2:1, ali je smogao snage da preokrene i priđe "žutoj podmornici" na pet bodova.

Levante se vratio u trku za opstanak, pošto je u podnevnom terminu savladao većeg gradskog rivala, Valensiju.

Iako je u prvom poluvremenu prštalo od šansi na obje strane, mada je sjajni brazilski golman Dijego Alveš imao mnogo više posla na golu "slijepih miševa", meč je riješila jedina šansa u nastavku.

Italijan Đuzepe Rosi je pogodio u 65. minutu, a Valensija se nije potrudila da napravi pritisak, pa je meč završila bez ijednog kornera, a u drugom poluvremenu i šuta na gol!