Real šesticom ispratio Espanjol

Valensija nastavila negativnu seriju - 11 mečeva bez pobjede, što je njen najgori niz od 1986. godine, kada nije pobijedila na 13 uzastopnih utakmica
4 komentar(a)
Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.01.2016. 21:37h

Real je ostvario još jednu ubjedljivu pobjedu na svom terenu - 6:6 protiv Espanjola. Na tri meča na "Bernabeuu" pod Zidanovim vođstvom, Real je postigao 16 golova.

U prvom dijelu, Zidanov tim nokautirao je goste iz Katalonije. Dva puta je pogodio Ronaldo (jednom iz penala), u strijelce su se upisali Benzema i Rodriges. U 16. minutu bilo je 3:0. Do kraja je Ronaldo upisao het-trik, a sopstvenu mrežu pogodio je Duarte.

Real je na bod od Atletika, a ima četiri manje i utakmicu više od Barselone.

Crna serija Valensije je nastavljena, tim sa "Mestalje" ni u 11. uzastopnom meču u Primeri nije mogao do pobjede.

Šta više, "slijepi miševi" su pred svojim navijačima izgubili od Sporting Hihona, koji je golom Antonija Sanabrije iz penala u 50. minutu pobjegao iz zone ispadanja.

Valensija u posljednjih 11 kola ima sedam remija i četiri poraza, a osvojila je pet bodova na osam utakmica koje je sa klupe vodio slavni engleski fudbaler.

Ovo je najgori niz nekadašnjeg šampiona Španije od 1986. godine, kada nije pobijedio na 13 uzastopnih utakmica.

U prvom meču dana, Sevilja je savladala Levante sa 3:1.

Gol za goste je dao Đuzepe Rosi, ali je za taj pogodak više zaslužan golman domaćih Serhio Riko, koji je praktično ugurao loptu u mrežu nakon slabog šuta.

Real Madrid - Espanjol 6:0 (Benzema 7, Ronaldo 12, 45. (penal), 82, Rodriges 16, Duarte 87. (autogol)

Las Palmas - Selta 2:1 (Vijera 33. (penal), Vilijan Žoze 90. - Bongonda 5)

Valensija - Sporting H. 0:1 (Sanabrija 50. penal)

Sevilja - Levante 3:1 (Gameiro 1, Ibora 47, Konopljanka 76 - Rosi 55)