Real siguran protiv Hetafea, Sevilja i dalje u trci za Ligu šampiona

Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.03.2018. 21:51h

U isčekivanju nedjeljnog derbija između dvije prvoplasirane ekipe Primere, Barselone i Atletiko Madrida, trećeplasirani Real je rutinski savladao Hetafe 3:1, i barem se trenutno primakao vodećem dvojcu, Atletiku na sedam, Barsi na 12 bodova.

Beljl i Ronaldo su u prvom poluvremenu donijeli sigurnu prednost Madriđanima. Iako sa igrače manje od 47. minuta, zbog isključenja Loika Remija, gosti su priprijetili golom Portilja iz penala, ali je Ronaldo svojim drugim golom, u 78. minutu, stavio tačku na meč.

Sevilja je pobijedila Atletik Bilbao 2:0 i zadržala šanse da se sljedeće sezone nađe u Ligi šampiona.

Na stadionu "Ramon Sančez Pichuan" sve je bilo riješeno između 27. do 32. minuta.

Sevilja je povela iz brze kontre, Vaskes je odigrao za Murijela koji je uspio da matira Kepa Arizabalagu i dovede domaćina u vođstvo.

Tačno pet minuta kasnije asistent Vaskes se upisao i u strijelce. Odlično je skočio poslije centaršuta s desne strane i pored toga što je imao igrača na leđima uspio da glavom zatrese mrežu.

Klub iz Andaluzije je u ovom trenutku na "minus pet" za Valensijom, koja kao četvrtoplasirani tim Primere ima poziciju da se naredne sezone takmiči u Ligi ššampjona. Ali, "slijepi miševi" imaju i utakmicu manje od Sevilje...

Atletik Bilbao ostaje na 12. mjestu sa 32 boda.

Đirona je uspješno nastavila trku za mjesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Debitant u Primeri je ponovo "skinuo skalp" jednom od favorita, u duelu sa direktnim rivalom za mjesto u Evropi, je u gostima savladao Viljareal, sa 2:0.

Katalonci su poveli u 16. minutu, poslije greške odbrane Viljareala i pogotka Stuanija, a prednost je udvostručio Lozano u 80. minutu lijepim udarcem poslije kontranapada.

Đirona je ovom pobjedom preskočila Eibar, koji je remizirao u gostima sa Deportivom, i prišla šestoplasiranom Viljarealu na samo bod zaostatka.

Ovo im je bila 11. pobjeda ove sezone, uz sedam remija, a devet poraza.