Real slavio u Eibaru, het-trik Aduriza, Sevilja bolja od Valensije

Baskija je osvojena golovima Gareta Bejla glavom u 43. minutu i Kristijana Ronalda u 82. iz penala
Garet Bejl, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.11.2015. 21:38h

Na stadionu koji prima najmanje gledalaca i ima najkraći teren u Primeri, Real nije blistao, ali je pobijedio - „kraljevski klub“ je savladao Eibar sa 2:0.

Odbranu Baskijaca je napokon nadmudrio Garet Bejl u 43. minutu, kada je glavom zatresao mrežu nakon centaršuta nekadašnjeg saigrača iz Totenhema, Luke Modrića.

Kristijano Ronaldo je propustio nekoliko prilika da povisi vođstvo, ali nije onu najbolju - u 82. minutu je iskoristio penal koji je iznudio Hese Rodriges.

Real sada opet ima šest bodova manje od Barselona, a dva od Atletiko Madrida.

U derbiju kola, Sevilja je savladala Valensiju 1:0 odličnim golom Serhija Eskudera u 50. minutu nakon fenomenalne asistencije Evera Banege.

"Slijepi miševi" nisu mogli da zaprijete, jer je u 35. minutu isključen Žoao Kanselo, a u 78. i Havi Fuego.

U prvom meču dana, Hetafe je lakše nego što je iko očekivao savladao Viljareal (2:0), zbog čega je „žuta podmornica“ skliznula na 6. mjesto iza galicijskih klubova Selte i Deportiva.

Aric Aduriz iz meča u meč pokazuje da Visente del Boske griješi što ga ne zove u reprezentaciju Španije, bez obzira na to što ima 34 godine.

Fenomenalni napadač je het-trikom donio pobjedu Atletik Bilbaou na gostovanju Rajo Valjekanu.