Real je blizu četvrtfinala, Bajern je završio posao, epilog je drugog dana prve eliminacione runde Lige šampiona.

Napoli je počeo žestoko u Madridu, poveo magijom Insinjea, ali je Real do kraja pokazao klasu i snagu.

Pogocima Benzeme, Krosa i Kazemira stekao lijepu prednost pred revanš u Napulju.

U Minhenu, Bajern se ponovo poigravao sa Arsenalom - 5:1.

Rezultat čak i nije realna slika razlike u kvalitetu - najbolji pojedinac u gostujućem timu bio je golman Ospina.

Roben je doveo Bajern u vođstvo, izjednačio Sančes do poluvremena, a u nastavku su Levandovski, dva puta Tijago Alkantara i Miler napunili mrežu "tobdžija".

Tok mečeva

88. minut - dominacija Bajerna - 5:1. Tomas Miler na asistenciju Tijaga Alkantare i nakon velike greške odbrane Arsenala.

Umalo četvrti gol za Real - još jedna brza akcija, još jedno lijepo dodavanje Ronalda, ali slaba završnica Marsela.

U Minhenu se čeka peti gol Bajerna.

Golman Ospina imao je dvije fenomenalne intervencije, nakon udaraca Vidala i Daglasa Koste.

Na kratko je trajala radost Napolija - Kaljehon je ubacio loptu u mrežu, ali iz ofsajda.

67. minut - velika šansa za Napoli. Povratna lopta Kaljehona, Mertens je imao čistu situaciju na desetak metara i poslao loptu preko prečke.

63. minut - Bajern puni mrežu Arsenala - 4:1, ponovo Tijago Alkantara.

Izgleda da će se i četvrti dvomeč ova dva tima u Ligi šampiona završiti pobjedom Bavaraca.

56. minut - Tijago Alkantara, 3:1 vodi Bajern protiv Arsenala.

54. minut - briljantan početak Reala u drugom poluvremenu.

Kazemiro je fantastičnim volej-udarcem sa 20 metara pogodio donji desni ugao.

53. minut - i Bajern je poveo - Robert Levandovski za 2:1.

Sjajan gol glavom poljskog bombardera.

50. minut - preokret u Madridu - Toni Kros u svom stilu, precizbo, po zemlji - Reina na krivoj nozi.

Nakon prvih 45 minuta, i u Madridu i u Minhenu rezultat je 1:1.

Gosti - Napoli i Arsenal - imaju mnogo razloga da budu zadovoljni, jer imaju aktivan rezultat, iako su bili u podređenom položaju.

42. minut - još jedna velika šansa za Real - munjevita akcija Ronalda, asistencija za Benzemu, čiji je udarac zakačio Reina, a lopta se od stative odbila u korner.

Gol Napolija visi u vazduhu, za goste je dobro što će brzo poluvrijeme.

Iako Bajern dominira na "Alijanc areni", Arsenal ima aktivan rezultat.

Levandovski je umalo ponovo doveo domaćina u vođstvo, ali je njegov šut glavom završio zamalo iznad prečke.

Na drugoj strani šut Džake odbranio je Nojer.

U Madridu, veliku šansu imao je Ronaldo, ali je sa 12-13 metara šutirao preko gola.

Real sve bolji, Napoli u problemu...

29. minut - Arsenal je izjednačio u Minhenu, golom Aleksisa Sančesa.

Nojer je odbranio penal Čileancu, koji se, međutim, maestralno snašao nakon odbitka i iz gotovo nemoguće pozicije pogodio za 1:1.

Ovo je start zbog koga je Milorad Mažić dosudio penal za Arsenal.

U Minhenu, sve je u znaku Bajerna - već šest šuteva na gol imaju domaći igrači, posjed lopte je preko 70 odsto u njihovu korist.

18. minut - odgpvor Reala. Benzema je glavom savladao Reinu - 1:1.

To je 51. gol francuskog napadača u Ligi šampiona.

Više od njega postigli su samo Ronaldo, Mesi, Raul i Van Nistelroj.

Žuti karton za nervoznog Ramosa, koji je daleko od svog gola sa leđa oborio Kulibalija.

11. minut - vodi i Bajern. "Vječni" Arjen Roben pogodio protiv Arsenala.

Ko zna koliko puta viđeno - sa desne strane, Holanđanin je ušao u sredinu, a onda lijevom nogom pogodio suprotni ugao.

8. minut - Napoli vodi u Madridu - kakav gol Lorenca Insinjea.

Majstorija omalenog napadača, koji je na 30-ak metara od gola vidio da je Navas loše postavljen i šmekerski plasirao loptu.

"Bernabeu" odzvanja pjesmom Napolijevih navijača.

1. minut - preciznije u 20. sekundi utakmice Real je mogao da povede. Ronaldo je ubacio sa desne strane, Benzema šutirao sa desetak metara, a Reina sjajno intervenisao.

Počele su utakmice u Madridu i Minhenu.

Nakon sinoćnjeg spektakla u režiji Pari sen Žermena protiv Barselone, te minimalne pobjede Benfike nad Borusijom, večeras će na scenu još četiri tima, učesnika osmine finala Lige šampiona.

Teško se odlučiti gdje će biti interesantnije - u Madridu ili Minhenu.

Real,, aktuelni šampion Evrope, dočekuje Napoli, koji dolazi na "Bernabeu" - da bi pobijedio.

Napolitanci su neporaženi 18 utakmica, još od kraja oktobra prošle godine, igraju atraktivno i brzo, srcem i strašću.

Tako će izaći i večeras na megdan Realu-

U izuzetno ofanzivnom sastavu, sa Insinjeom, Kaljehonom i sjajnim Martensom, namjera tima Mauricija Sarija je da napadne rivala.

Real će, bez Bejla, odgovoriti istom mjerom.

Imaće Napoli veliku podršku sa tribina, preko 10 hiljada navijača biće na "Bernabeuu".

U Minhenu se sastaju stari poznanici na najvećoj sceni - četvrti put u posljednjih pet godina, Bajern i Arsenal sastaju se u eliminacionoj fazi Lige šampiona.

U prethodna tri susreta, njemački tim je slavio, da li je vrijeme za revanš, da li je vrijeme da Arsen Venger napravi nešto više, probudi "tobdžije" iz letargije.