Real strahovao, pa napunio mrežu Đirone

real, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.08.2018. 22:24h

Real je kratko strahovao u Đironi, gubio od malog katalonskog kluba, ali na kraju ostvario ubjedljivu pobjedu u drugom kolu Primere - 4:1.

Đirona je povela golom Garsije u 16. minutu, da bi Serhio Ramos "panjenkom" iz penala izjednačio do poluvremena.

Mogao je madridski tim da ima mnogo problema da u 52. minutu Pere Pons nije izgubio loptu kraj korner linije, a onda srušio Marka Asensija.

Karim Benzema je ovoga puta bio izvođač penala za 2:1.

Do kraja je Garet Bejl pobjegao odbrani domaćina i pogodio donji desni ugao, da bi Benzema u finišu postavio konačan rezultat.

U meču sa mnogo šansi na obje strane i velikih promašaja, kao i sjajnih odbrana Vačlika i Asenha, Sevilja i Viljareal igrali su bez golova na Pishuanu.

Juče su minimalne pobjede ostvarili Barselona protiv Valjadolida u gostima i Atletiko nad Rajo Valjekanom na domaćem terenu.