Real u finišu izbjegao šokantan poraz, Šahtjor u 95. minutu do pobjede nad Atalantom

Real - Briž 2:2, Atalanta - Šahtjor 1:1
4782 pregleda 0 komentar(a)
Sa utakmice Real Madrid - Briž, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.10.2019. 21:16h

Drugi dan Lige šampiona umalo je počeo - Real je u finišu izbjegao poraz od Briža na "Bernabeuu" (2:2).

Gosti iz Belgije su vodili 2:0 na poluvremenu, čuvali prednost do 85. minuta, ali je Kazemiro spriječio senzaciju.

Nakon dva kola, Real ima samo bod u grupi A, prvi put u istoriji "kraljevski klub" nije ostvario pobjedu u prva dva meča elitnog takmičenja.

Briž je u prvom poluvremenu stekao dva gola prednosti, golovima Nigerijca Emanuela Denisa, nakon grešaka odbrane kod prvog i Luke Modrića kod drugog gola.

U 55. minutu smanjio je Serhio Ramos na centaršut Benzeme, da bi u finišu i Kazemiro glavom savladao Minjolea.

Real je posljednjih nekoliko minuta imao igrača više, stvorio pritisak, bez rezultata.

U grupi C, Šahtjor je u petom minutu nadoknade savladao Atalantu u gostima 2:1.

Iličić je u 16. minutu promašio penal za Atalantu, a Duvan Zapata 12 minuta kasnije doveo domaćina u vođstvo.

Izjednačio je Žunior Moraeš u 41. minutu, a Solomon u posljednjem napadu, u 95. minutu donio pobjedu Ukrajincima.