„Merengesi” pobijedili 4:2
574 pregleda 0 komentar(a)
Karim Benzema, Foto: JUAN MEDINA
Ažurirano: 24.01.2019. 23:40h

Đirona je dugo odolijevala na „Santjago Bernabeuu”, ali je Real Madrid u finišu stekao prednost koja ga približava polufinalu Kupa kralja.

„Merengesi” su slavili 4:2, iako je do 77. minuta bilo neriješeno. Tada su na scenu stupili Serhio Ramos i Karim Benzema, koji su donijeli osjetnu prednost pred revanš u Kataloniji.

Tim koji je u osmini finala šokirao Atletiko je poveo već u 7. minutu preko Antonija Losana, da bi preokrenuli Lukas Vaskes u 18. i Ramos u 42. iz penala.

Aleks Granelj je u 66. minutu donio izjednačenje, da bi Marselo, koji u posljednje vrijeme igra samo u Kupu kralja (prednost ima Serhio Regilon), sjajno asistirao Ramosu za 3:2 u 77. minutu.

Pet minuta kasnije, Vinisijus Žunior, koji je iznudio i penal u 42. minutu, odličnu partiju je krunisao asistencijom za Benzemu.

Ranije večeras, Espanjol i Betis su remizirali (1:1). Borha Iglesijas je donio prednost domaćinu u 27. minutu, a u 81. je izjednačio Antonio Sanabrija u svom posljednjem meču pred odlazak u Đenovu.