Red Bul diše za vratom Bavarcima, niko kao Hofenhajm

Julijan Nagelsman, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2017. 19:42h

Hofenhajm je prvi dio sezone završio bez poraza!. Tim najmlađeg trenera u istoriji Bundeslige, Julijana Nagelsmana, je na polovini sezone uspio da ne osjeti gorčinu portaza i to jedini u svih pet liga petice (najjače evropske lige). To nije uspjelo ni Zidanovom Realu zahvaljujući golu Stevana Jovetića u drugom minutu sudijske nadoknade za Sevilju, ali ni Bajernu i Nici, koji su doživjeli po poraz.

A Red Bul Lajpcig je opet na tri boda od vodećeg Bajerna, samo za razliku do lidera koji je uvodni meč 17. kola dobio u sudijskoj nadoknadi, njihov prvi pratilac je pitanje pobjednika praktično riješio u 6. minutu golom Kompera. Prednost od gola, uz tri minuta rtanije isključenog golmana Ajntrahta, Finca Lukaša Hradeckog, bila je prednost koju domaći tim nije mogao ispustiti.

Hofenhajm je slavio na gostovanju Augsburgu a i Borusija Dortmund je bila sigurna na "Vezeru", protiv domaćeg Verdera, koji je do 39. minuta bio sa desetoircom na terenu, pošto je isključen Drobni.

Вердер - Боруссия Д 1:2. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/17. 17 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Šalke je oravdao ulogu favorita protiv Ingolštata, a i Volfsburg je na svom terenu minimalno slavio nad Hamburgerom.

Jedini duel bez pogodaka odigrali su Darmštat i Borusija Menhengladbah.