Remi Fulama i Čelzija, Totenhem izgubio od Noriča

Tim koji sanja Ligu šampiona je Njukasl – nakon trijumfa nad Boltonom (2:0) se izjednačio sa Totenhemom na 4. mjestu Premijer lige
55 pregleda 0 komentar(a)
Norič, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 09.04.2012. 21:20h

Čelzi je remizirao protiv Fulama (1:1) i tako propustio šansu da ugrabi 4. mjesto i bude u zoni za kvalifikacije za Ligu šampiona.

"Plavci" su, u stvari, nisu znali da iskoriste novi kiks Totenhema, pa nakon ovog kola imaju dva boda manje od Sparsa.

Čelzi je vodio na „Krejven kotidžu” (pogodio Frenk Lampard iz penala u prvom poluvremenu), ali je domaćin u nastavku stigao do zasluženog boda - pogodio je Klint Dempsi nakon kornera osam minuta prije kraja.

Totenhem je u krizi, pa je tri boda sa "Vajt Hart lejna" odnio odlični Norič koji je slavio sa 2:1.

"Norič je bio bolji i čestitam mu. Ovo je težak momenat za nas", rekao je Hari Rednap.

Gosti su poveli preko Pilkingtona u 13, izjednačio je Defo 20 minuta kasnije, a zaslužena tri boda „kanarincima” je donio Benet u 66.

"Bio je ovo najbolji meč mog tima od kada sam na klupi", kazao je menadžer Noriča Pol Lambert.

A tim koji je spreman da iskoristi svaki poklon je Njukasl - nakon pobjede protiv Boltona (2:0) dijeli 4. mjesto sa Totenhemom.

Hatem ben Arfa je načeo protivnika u 73, a 10 minuta kasnije je konačan rezultat postavio Papis Demba Sise, koji je dao 10. pogodak u devet nastupa za „svrake“ od kada je stigao iz Frajburga.

Everton nije imao milosti prema Sanderlendu - slavio je sa 4:0.

Fulam – Čelzi 1:1