Remi Lacija i Bolonje, pobjeda Udinezea

Lacio i nije zaslužio da pobijedi na "Dal' Ari", naprotiv, bio je mnogo bliži da upiše peti poraz u sezoni.
Lacio, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.12.2012. 22:33h

Serija Lacija od sedam mečeva bez poraza je nastavljena i u Bolonji, ali malo ko u Rimu je potpuno zadovoljan, jer je remijem (0:0) propuštena šansa da se Lacijali uključe u borbu za vrh.

Rimljani su, doduše, sačuvali četvrto mjesto, ali sada imaju samo bod više od gradskog rivala Rome i Fiorentine...

Tim Vladimira Petkovića, međutim, nema vremena da se okreće na dešavanja u Bolonji, jer ga već u subotu čeka derbi protiv Intera...

Udineze je, s druge strane, slavio u Đenovi protiv Sampdorije sa 2:0, a strijelci su bili Danilo i Antonio di Natale još u prvom poluvremenu.

Samp je imao šansu da u 64. minutu smanji vođstvo "zebri" i vrati neizvjesnost, ali je srpski golman Željko Brkić odbranio penal Nikoli Pociju.