Remi na Marakani, Bosanci se kockaju

Srbija i Hrvatska igrale neriješeno (1:1) u duelu u kojem je domaćin dominirao od prvog minuta
72 pregleda 5 komentar(a)
Ažurirano: 06.09.2013. 22:06h

Toliko iščekivani duel u Beogradu je završen bez pobjednika - remi Srbije i Hrvatske (1:1) označio je i definitivan oproštaj "orlova" od borbe za plasman na Svjetsko prvenstvo u Brazilu, ali vjerovatno i Hrvata od prve pozicije u grupi.

"Vatreni", naime, sada imaju pet bodova manje od Belgije koja je svoju obavezu odradila bez problema u Škotskoj (slavila je sa 2:0).

Tim Siniše Mihajlovića je dominirao na Marakani, stvorio je veliki broj šansi (Aleksandar Mitrović je pogodio stativu), a Hrvati su iz jedne jedine prilike dali gol - pogodio je Mario Mandžukić poslije perfektne asistencije Darija Srne.

Nakon toga, Mitrović je udarcem glavom obezbijedio remi koji je Srbija i zaslužila...

"Imali smo tri, četiri šanse i znali smo da će Hrvati i najmanju grešku da iskoriste. Imali smo snage da se vratimo u igru poslije njihovog gola, ali izgubili smo Matića zbog crvenog kartona, a onda smo imali i peh sa Sulejmanijem, koji je praktično bio van terena 15 minuta", rekao je Mihajlović.

A Bosna i Hercegovina se okliznula, i to u lošem momentu - tim Safeta Sušića je izgubio u Zenici od Slovačke i zakomplikovao već viđen plasman na SP.

Bosanci i Grci (jedva pobijedili Lihtenštajn u gostima) sada imaju isto broj bodova, s tim što su "zmajevi" bolji u međusobnom duelu.

"Ne preostaje nam ništa nego da pobijedimo u sve tri utakmice do kraja. Igračima sam na poluvremenu rekao da nismo bili toliko loši i sigurno bi bilo drugačije da smo prvi dali gol. Slovaci su daleko bolja ekipa nego što su mnogi mislili. Šanse nisu izgubljene, ova ekipa može pobijediti u sva tri susreta", kazao je Sušić.

Njemačka je na "Alijanc areni" rutinski savladala Austriju sa 3:0, a meč je obilježio Miroslav Klose.

Napadač Lacija je dao prvi gol, i to mu je ukupno 68. u dresu "pancera" po čemu se izjednačio sa legendarnim Gerdom Milerom.

Nakon Klosea upisali su se i Toni Kros i Tomas Miler. Duel će pamtiti i Filip Lam - on je 100. put bio u timu Njemačke.

Njemci nakon sedam kola imaju pet bodova više od drugoplasirane Švedske, pa je realno da bez problema obezbijede vizu za Brazil.

Italija je golom Alberta Đilardina savladala Bugarsku i približila se Mundijalu. Naime, ako "azuri" u utorak pobijede Češku obezbijediće prvo mjesto.

Češku je šokirala Jermenija koja je u gostima slavila golom u 92. minutu...

Španija je golovima Đordija Albe i Alvara Negreda prebrodila gostovanje Finskoj, dok se u istoj grupi Francuska okliznula u Gruziji - sastav Didijea Dešama je odigrao samo 0:0.

Robin van Persi je pogotkom u 94. minutu spasao Holandiju poraza i blamaže u Estoniji (2:2), dok je Kristijano Ronaldo het-trikom predvodio Portugal protiv Sjeverne Irske (4:2).

Grupa A

Makedonija - Vels 2:1 (Tričkovski 21, Trajkovski 80 - Remzi 39. penal)

Srbija - Hrvatska 1:1 (Mitrović 66 - Mandžukić 53)

Škotska - Belgija 0:2 (Defur 38, Miralas 89)

Tabela: Belgija 22, Hrvatska 17, Srbija 8, Makedonija 7, Vels 6 , Škotska 5.

Grupa B

Češka - Jermenija 1:2 (Rosicki 70 - Mkrtčijan 31, Gazarijan 90)

Malta - Danska 1:2 (Fajla 38 - Andreasen 2, Kamiljeri 52. a.g)

Italija - Bugarska 1:0 (Đilardino 38)

Tabela: Italija 17, Bugarska 10, Jermenija 9, Danska 9, Češka 9, Malta 3

Grupa C

Kazahstan - Farska ostrva 2:1 (Žumaskalijev 50. penal, Finončenko 64 - Benjaminsen 23)

Njemačka - Austrija 3:0 (Klose 33, Kros 51, Miler 88)

Republika Irska - Švedska 1:2 (Kin 22 - Elmander 33, Svenson 57)

Tabela: Njemačka 17, Švedska 14, Austrija 11, Republika Irska 11, Kazahstan 4, Farska ostrva 0

Grupa D

Rumunija - Mađarska 3:0 (Marika 2, Pintilij 31, Tanase 88)

Turska - Andora 5:0 (Bulut 35, 39, 68, Jilmaz 64, Turan 90)

Estonija - Holandija 2:2 (Vasiljev 18, 57 - Roben 2, Van Persi 90)

Tabela: Holandija 19, Rumunija 13, Mađarska 11, Turska 10, Estonija 7, Andora 0

Grupa E

Norveška - Kipar 2:0 (Eljunusi 43, King 66)

Slovenija - Albanija 1:0 (Kampl 19)

Švajcarska - Island 4:4 (Lihtštajner 15, 30, Šar 27, Džemaili 54. penal - Gudmundson 3, 58, 90, Sigtorson 56)

Tabela: Švajcarska 15, Norveška 11, Albanija 10, Island 10, Slovenija 9, Kipar 4

Grupa F

Rusija - Luksemburg 4:1 (Kokorin 1, 36, Keržakov 60, Samedov 90 - Joahim 90)

Sjeverna Irska - Portugal 2:4 (Mekoli 36, Vord 52 - Alveš 21, Ronaldo 68, 77, 83)

Subota: Izrael - Azerbejdžan (19.45)

Tabela: Portugalija 17, Rusija 15, Izrael 11, Severna Irska 6, Azerbejdžan 4, Luksemburg 3.

Grupa G

Letonija - Litvanija 2:1 (Bulvitis 20, Zjuzins 42 - Matulevičijus 44)

Bosna i Hercegovina - Slovačka 0:1 (Pecovski 74)

Lihtenštajn - Grčka 0:1 (Mitroglu 72)

Tabela: Bosna i Hercegovina 16, Grčka 16, Slovačka 12, Letonija 7, Litvanija 5, Lihtenštajn 2.

Grupa H

Ukrajina - San Marino 9:0 (Dević 11, Seleznjov 26, Edmar 32, Hačeridi 45, 56, Konopljanka 54, Bezus 63, Fedecki 74, Rakicki 90)

Poljska - Crna Gora 1:1 (Levandovski 16 - Damjanović 12)

Engleska - Moldavija 4:0 (Džerard 12, Lambert 27, Velbek 45, 51)

Tabela: Engleska 15, Crna Gora 15, Ukrajina 14, Poljska 10, Moldavija 5, San Marino 0.