Remi na Meaci, Napoli lider

"Nerazuri" su poveli golom rezerviste Maura Ikardija u 73. minutu, ali se fenomenalni Arturo Vidal svega 120 sekundi kasnije odlično snašao u šesnaestercu i postavio konačni rezultat
Ažurirano: 14.09.2013. 21:19h

"Derbi Italije" je ponudio mnogo bolji fudbal nego što su mnogi očekivali. Nakon odličnih 90 minuta na "Đuzepe Meaci", Inter - Juventus 1:1.

"Nerazuri" su poveli golom rezerviste Maura Ikardija u 73. minutu na asistenciju Rikija Alvaresa, ali je slavlje kratko trajalo, pošto se fenomenalni Arturo Vidal svega 120 sekundi kasnije odlično snašao u šesnaestercu i postavio konačni rezultat.

Vidal je u finišu imao veliku šansu da donese trijumf "staroj dami", ali je njegov udarac glavom zaustavio Samir Handanović. Lopta se odbila do Maurisija Isle, koji je sa pet metara promašio čitav gol.

Mirko Vučinić je igrao do 72. minuta, ali nije zaprijetio golmanu domaćih.

Torino je bio na pragu velike pobjede protiv Milana, vodio je sa 2:0 do 87. minuta, ali su "rosoneri" preživjeli.

Prvo je Muntari smanjio (igrači Torina reklamirali faul Balotelija nad golmanom Padelijem), a onda je i kontroverzni napadač pogodio sa bijele tačke, i to u 95. minutu, nakon što je Polija faulirao Paskvale.

Balo je i dalje perfektan sa bijele tačke - u karijeri je šutnuo 21 jedanaesterac i svaki put je bio precizan.

U milanskom timu je prvotimac bio povratnik Kaka, čak je nosio i kapitensku traku...

"Moram da pohvalim reakciju ekipe kod 0:2, ali ovo nije dobro. Primili smo pet golova u tri utakmice, odbrana nije na nivou. Daleko od toga", rekao je trener Milana Masimilijano Alegri.

A, Napoli je zasad jedini tim koji ima sve tri pobjede - tim Rafaela Benitesa je kod kuće savladao Atalantu sa 2:0 golovima bivših igrača Reala Gonsala Iguina i Hosea Kaljehona.

"Srećan sam uvijek kada vidim da su srećni navijači", istakao je Iguain, kojem je ovo bio drugi gol u dresu Napolitanaca.

Rezultati 3. kola

Inter - Juventus 1:1 (Ikardi 73 - Vidal 75)

Napoli - Atalanta 2:0 (Iguain 71, Kaljehon 81)

Torino - Milan 2:2 (D'Ambrozio 47, Ćerći 71 - Muntari 87, Baloteli (penal) 90+7)

Sjutra: Fiorentina - Kaljari (12.30), Lacio - Kjevo (15), Livorno - Katanija, Udineze - Bolonja, Verona - Sasuolo, Sampdorija - Đenova (20.45).

Ponedjeljak: Parma - Roma (20.45)