Remi u milanskom derbiju, Juve siguran, Napoli iskoristio kiks Rome

"Crno-plavi" vodili sa 2:0 do 83. minuta...
Inter - Milan, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.04.2017. 20:54h

Inter je do posljednjih desetak minuta vodio rezultatom 2:0 u milanskom derbiju, ali ni to mu nije bilo dovoljno da dođe do trijumfa - "rosoneri" su golovima Romanjolija u 83. i Sapate u 97. iščupali bod (2:2).

Navijači Intera će se ljutiti na sudiju Orsata koji je produžio meč za pet minuta, a onda tek u 97. svirao kraj, ali je činjenica da su "crno-plavi" prokockali dobijen meč i praktično sami sebe otpisali iz borbe za Ligu Evrope.

Inter je u finišu prvog poluvremena kaznio promašaje Milana i poveo golovima Kandreve i Ikardija, kasnije je imao i veliku šansu Perišića da deklasira gradskog rivala.

Meč se, međutim, okrenuo onog trenutka kada je Perišić napustio teren, a onda i Žoao Mario...

Интер - Милан 2:2. Обзор матча. Серия А 2016/17. 32 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Romanjoli je smanjio uz pomoć odbrane Intera, a Sapata dočekao prekid u 97. i akrobatski matirao Handanovića.

"Dva prekida su nas koštala pobjede. Zašto se igralo 97 minuta? Četvrti sudija mi je rekao da će kraj biti sviran minut i po kasnije zbog faulova i izmjena. Pogodak koji smo primili je pao nakon toga", rekao je trener Intera Stefano Pioli.

Milan je ovim remijem ostao na dva boda prednosti u odnosu na Inter.

"Zaslužili smo remi zbog reakcije koju smo pokazali u drugom poluvremenu. Gubili smo 2:0 na poluvremenu i taj rezultat je bio apsurdan, nije trebalo da bude tako", istakao je trener Milana Vinćenco Montela.

Juventus je rutinski savladao Peskaru u gostima sa 2:0, a Gonsalo Iguain postigao 22. i 23. pogodak u prvenstvu ove sezone.

Пескара - Ювентус 0:2. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Argentinac je ujedno došao do brojke 201 kada su golovi u evropskim ligama u pitanju - do sada je dao 107 u dresu Reala, 71 za Napoli i 23 za "staru damu".

Pobjeda Juvea bi, međutim, mogla da bude skupo plaćena, jer se povrijedio Paulo Dibala - stradao mu je članak pa je pod znakom pitanja za meč sa Barselonom u Ligi šampiona u srijedu.

Juve sada ima osam bodova više od Rome koja je samo remizirala sa Atalantom na "Olimpiku" (1:1).

Gosti su poveli preko Kurtića, a konačan rezultat je postavio Džeko.

Рома - Аталанта 1:1. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/17. 32 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

"Vučica" je tako ugrozila drugo mjesto, jer je Napoli savladao Udineze i sada ima samo dva boda manje od Rimljana.

Napolitanci su slavili sa 3:0, a svi pogoci pali su u drugom poluvremenu - pogađali su Mertens, Alan i Kaljehon.

Наполи - Удинезе 3:0. Обзор матча. Италия. Серия А 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Lacio je osvojio bod u Đenovi (2:2), dok je bitan trijumf u borbi za opstanak upisao Empoli - u toskanskom derbiju je slavio protiv Fiorentine u gostima sa 2:1.