Remi u Milanu: Vesino donio bod Interu protiv Rome

Rimljani vodili golom El Šaravija, a domaćin preko Urugvajca zasluženo osvojio bod
65 pregleda 1 komentar(a)
Matijas Vesino Inter - Roma, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2018. 21:59h

Dueli Intera i Rome rijetko kada iznevjere, a ni ovaj derbi nije razočarao.

U Milanu je viđena i dominacija Rome i kontrola utakmice, a onda i frontalni napadi Intera koji je izbjegao poraz - na "Meaci" je bilo 1:1, a bod domaćinu donio je Matijas Vesino glavom u 86. minutu.

U prvom poluvremenu "vučica" je povela pogotkom Stefana El Šaravija poslije velike greke Davidea Santona, a sve do 70. minuta je izgledalo da ima protivnika u šaci i da je blizu trijumfa.

Inter je, međutim, kernuo na sve ili ništa, stvorio makar tri velike šanse preko Maura Ikardija i Edera, prije nego što je Vesino na centaršut Marcela Brozovića matirao večeras fenomenalnog Alisona Bekera.

I ako je Roma ostala bez pobjede Alison je junak derbija, jer je činio čuda na golu...

Inter je tako sačuvao četvrto mjesto od Rome, ima tri boda više, ali i utakmicu više od rivala iz Rima.

Napoli je danas savladao Atalantu, Lacio je bio bolji od Kjeva, a Milan je pobijedio Kaljari.