Remi u torinskom derbiju, Napoli siguran protiv Kaljarija

Adem Ljajić Torino, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.05.2017. 20:55h

Serija od 33 uzastopne pobjede Juventusa na svom terenu je prekinuta - Torino je u gradskom derbiju izvukao bod sa "Juventus arene".

Bilo je 1:1, a "stara dama" se čak poraza spasla u 92. minutu kada je Gonsalo Iguan matirao Džoa Harta.

Tako je Juve izbjegao prvi poraz kod kuće još od avgusta 2015, ali i prvi domaći u torinskom derbiju još od marta 1995. godine.

Toro je bio veoma blizu, a prednost mu je donio Adem Ljajić golčinom iz slobodnog udarca u 52. minutu.

Gosti su potom ostali bez Afrijea Akve koji je dobio drugi žuti karton, a odmah potom je isključen i Siniša Mihajlović zbog protesta.

"Granata" je odolijevala sve do sudijske nadoknade i pogotka Argentinca sa ivice kaznenog prostora.

All Goals & Highlights HD - Juventus 1-1 Torino... by epic-media

Juve bi već sjutra mogao da proslavi šesti uzastopni Skudeto - to će se dogoditi ako Milan savlada Romu.

Napoli je preuzeo drugo mjesto i tu će provesti makar 24 časa do duela "rosonera" i "vučice".

Napolitanci su savladali Kaljari sa 3:1 i sada uz meč više imaju dva boda više od Rimljana.

Dris Mertens je danas napunio 30 godina, a rođendan proslavio s dva gola u mreži gostiju sa Sardinije.

Prvi je postigao nakon svega minut i 54 sekunde, a drugi u 59. Kasnije se upisao i Lorenco Insinje.

Jedini pogodak za Kaljari postigao je Dijego Farijas u sudijskoj nadoknadi.

Napoli 3-1 Cagliari - All Goals & Highlights HD... by denysenathan

"Naš prioritet je drugo mjesto i uradićemo sve što je do nas da ispunimo cilj", rekao je Mertens koji je blizu da potpiše novi ugovor sa "azurima".

Mertens je ove sezone dao 30 golova u svim takmičenjima.

"Ovo mi je najbolja sezona u karijeri", istakao je Belgijanac.