Remi u Torinu, čudo zvano BATE

Šahtjor nadigrao Juve, ali osvojio samo bod. BATE nanio Bajernu prvi poraz u sezoni...
4 komentar(a)
Ažurirano: 02.10.2012. 21:10h

Očekivao se spektakl, Juventus je želio da zajedno s navijačima krene svim snagama na Šahtjor, ali je makar u ovom trenutku to bio preveliki zalogaj za "staru damu", jer se ukrajinski šampion pokazao kao ozbiljniji protivnik na evropskoj sceni.

"Rudari" su uradili ono što su zamislili, osvojili su bod (1:1), iako su po svemu prikazanom na "Juventus areni" (koja nije bila puna kao što se najavljivalo danima unazad) zaslužili da uzmu sva tri, jer su i prije vođstva (gol Aleksa Tešeire u 23. minutu) i poslije izjednačenja domaćina (pogodak Leonarda Bonućija nepuna tri minuta kasnije) pokazali više, čak imali i zicere.

Ipak, Henrika Mhitarijana, Darija Srnu i Luiza Adrijana je zaustavio Đanluiđi Bufon, a majstora Vilijana prečka u 91. minutu.

Najbolju šansu za Juve propustio je Alesandro Matri sredinom drugog poluvremena.

Mirko Vučinić je odigrao vjerovatno najslabiji meč ove sezone u dresu „stare dame”, pa ga je trener Masimo Karera zamijenio u 58. minutu i šansu ukazao Sebastijanu Đovinku.

"Šahtjor je pokazao koliko je jaka ekipa. Nismo bili na nivou koji traži ovo takmičenje, pa je i bod dobar. Kada igrate svaka tri dana jasno je da ne možete uvijek da budete u istom ritmu", rekao je Klaudio Markizio.

U istoj grupi, Čelzi nije imao problema u Danskoj.

Šampion Evrope je deklasirao Nordsjeland sa 4:0, a dva puta je pogodio sve bolji Huan Mata.

Čudo zvano BATE, RVP i dalje rešeta

Bajern je jurio rekord i 10. pobjedu u isto toliko mečeva ove sezone, ali je doživio bolno prizemljenje u Minsku - BATE je nadigrao Bavarce (3:1), dokazao da pobjeda nad Lilom u prvom kolu nije slučajna i poletio na prvo mjesto na tabeli.

Bajern je, s druge strane, pao kada se nije očekivalo.

"Naša igra je bila ispod svakog nivoa. Nismo ni mogli bolje da prođemo", jasan je trener Jup Hajnkes.

Valensija je lako izašla na kraj sa Lilom (2:0,strijelac Brazilac Žonas), pa je potrebno čudo da Francuzi isprave stvari i prođu dalje nakon dva poraza na startu.

Marko Baša je igrao cijeli meč na "Mestalji".

A Robin van Persi je nastavio i u Evropi da rešeta mreže - sa dva gola je donio trijumf "đavolima" protiv Kluža u Rumuniji.

Oba puta mu je asistent bio Vejn Runi.

"Uživam na terenu sa Vejnom. Mislim da je ovo bio prvi put u sezoni da smo počeli zajedno i osjećam da smo odličan tandem", istakao je Holanđanin.

Junajtedu je ovo bio 100. trijumf kada su mečevi u grupi u Ligi šampiona u pitanju, koliko ima i Real.

Prva pobjeda Seltika u grupi u istoriji

Seltik je upisao prvu pobjedu u grupi u Ligi šampiona. Stradao je Spartak, i to u Moskvi (3:2), pa je Seltik nakon dva kola u grupi G u prilično dobroj situaciji pred dva okršaja sa Barselonom.

Ovo je timu Nila Lenona ujedno i prvi trijumf u gostima u Ligi šampiona, nakon 19 poraza i jednog remija...

Kelti su na "Lužnjikiju" poveli golom Garija Hupera, ali su domaći preokrenuli sa dva pogotka Emanuela Emenikea.

To je, međutim, bio samo uvod u paklenu završnicu, jer je Spartak ostao sa igračem manje (isključen Huan Manuel Insauralde), prije nego je Dmitri Kombarov zatresao svoju mrežu za 2:2, a Jorgos Samaras zadao konačan udarac ruskom timu.

Barsa je osvojila tri boda u Lisabonu protiv Benfike (2:0) i sada stvari u grupi djeluju prilično jasne.

Strijelci za "blaugranu" su bili Aleksis Sančes (njegov gol je 800. Barsin u evropskim takmičenjima) i Sesk Fabregas.

Oba puta je asistent bio Lionel Mesi.

GRUPA E

Nordsjeland - Čelzi 0:4 (Mata 33, 82, David Luiz 80, Ramireš 89)

Juventus - Šahtjor 1:1 (Bonući 25 - Tešeira 23)

GRUPA F

Valensija - Lil 2:0 (Žonas 38, 75)

BATE - Bajern 3:1 (Pavlov 23, Rodionov 78, Renan 90+3 - Riberi 90)

GRUPA G

Spartak M. - Seltik 2:3 (Emenike 41,49 - Huper 12, Kmbarov (autogol) 71,Samaras 90)

Benfika - Barselona 0:2 (Sančes 6, Fabregas 55)