Remi u vječitom derbiju, Partizan dobio penal nakon 22 godine

Partizanu sviran penal protiv Zvezde prvi put od 18. marta 1995. godine. Boaći dao gol za Zvezdu u finišu za konačnih 1:1
19 komentar(a)
Partizan - Zvezda, Foto: Beta
Ažurirano: 13.12.2017. 19:09h

Partizan je nakon 22 i po godine dobio penal u vječitom derbiju, ali mu ni to nije bilo dovoljno za pobjedu nad Crvenom zvezdom - duel na nekadašnjem armijskom stadionu u Beogradu, na zatvaranju jesenje polusezone, završen je bez pobjednika, 1:1.

Zvezda je zadovoljnija, jer je sačuvala velikih devet bodova prednosti na vrhu.

Iako su "crveno-bijeli" bili konkretniji tokom meča, a imali su i veliku priliku Pešića, poveo je Partizan.

Vujadin Savić je u 60. minutu neopreznim startom "počistio" Ožegovića, a sudija Milorad Mažić dosudio prvi penal za Partizan na mečevima sa Zvezdom još od 18. marta 1995. godine. Sa bijele tačke je pogodio Suma.

Zadluženi bod Zvezdi, šest minuta prije kraja, donio je napadač iz Gane Ričmond Boaći, lijepim udarcem sa desetak metara, nakon akcije koju je centaršutem započeo crnogorski reprezentativac Filip Stojković.

Partizan nije poražen od Zvezde već sedam utakmica zaredom, ali kasni u prvenstvu devet bodova...