Revanši bespotrebni: Sevilja ugovorila meč sa Barsom u finalu Kupa

1 komentar(a)
Kevin Gameiro Sevilja, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.02.2016. 21:39h

U srijedu, Barselona je na Nou kampu lepršavom pobjedom nad Valensijom (7:0) u prvom meču polufinala Kupa kralja revanš učinila nepotrebnim.

Dan kasnije, tragom „blau grane“ pošla je i Sevilja.

Sastav iz Andaluzije je na svom Sančez Pichuanu ne tolikom igrom, koliko rezultatom nokautirao Seltu - 4:0.

Domaći su otključali „nebesko-plave“ u pravi čas – u posljednjem minutu prvog dijela mrežu je zatresao nekadašnji francuski reprezentativac Adil Rami.

U nastavku, goste su iz kontri potopili Ramijev sunarodnik Kevin Gameiro, pogocima u 59. i 62. minutu iskupivši se za promašeni penal u prvom dijelu, te bivši igrač sastava iz Viga Danac Kron-Deli (87).

Revanš, koji će očigledno biti samo formalnost, igra se narednog četvrtka na Balaidosu.

Očekivano finale Kupa kralja Barselona - Sevilja, repriza avgustovskog Uefinog Super kupa, biće upriličeno 21. maja, najvjerovatnije na madridskom Visente Kalderonu.