Rijeka i Maribor na korak od elite, Partizan mogao više, Vardar nije uspio u Kopenhagenu

1 komentar(a)
vardar, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.08.2017. 20:52h

Rijeka i Maribor došli su na korak od Lige šampiona, a obezbijedili grupnu fazu Lige Evrope, dok Partizan i Vardar nisu uspjeli da se primaknu eliti.

Hrvatski šampion igrao je bez golova sa Salcburgom na svom terenu i u plej-of je otišao zahvaljujući golu u gostima u prvom meču (1:1).

Maribor je i drugi put bio bolji od islandskog Hafnarfjordura, oba puta po 1:0.

Kao i u prvom meču, i u revanšu je pogodio Markos Tavareš, i to u drugom minutu nadoknade.

Partizan je odigrao odličnu utakmicu protiv Olimpijakosa u Atini, ali nije mogao više od remija 2:2. Prije sedam dana bilo je 3:1 za grčki tim.

"Crno-bijeli" su dominirali svih 90 minuta, a Olimpijakos iz dva šuta na gol postigao dva gola.

Prvi je poklonio golman Kljajić užasnom intervencijom nakon šuta Karsela u 22. minutu iz slobodnog udarca. Izjednačio je Suma 11 minuta kasnije.

Grci su poveli preko Fortunisa u 51, a konačan rezultat postavio Đurđević u 85. minutu.

Vardar je imao veliku šansu u Danskoj.

Prvak Makedonije imao je 1:0 iz prvog meča pred gostovanje Kopenhagenu, u 71. minutu kod vođstva domaćina 2:1 stekao brojčanu prednost, ali nije uspio da sačuva rezultat koji ga vodi u plej-of.

Paragvajac Santander u 76. minutu postigao je treći gol, a Kipranin Sotiriu iz penala u 88. riješio sve dileme i Vardar definitivno poslao u završnu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Damir Kojašević je igrao od početka, a zamijenjen je na poluvremenu.

U derbiju trećeg kola, Nica je eliminisala Ajaks nakon 2:2 u Amsterdamu. Na Azurnoj obali je bilo 1:1.

Iznenađenje je priredio Jang Bojs, koji je pobjedom 2:0 iz Lige šampiona izbacio Dinamo Kijev.

Poražene ekipe nastup u Evropi nastavljaju u posljednjoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.

Žrijeb plej-ofa za oba takmičenja je u petak.

BATE Borisov - Slavija Prag 2:1 (prvi meč 0:1)

CSKA Moskva - AEK 1:0 (2:0)

APOEL - Vitorul 4:0 produžeci (0:1)

Bašakšehir - Briž 2:0 (3:3)

Kopenhagen - Vardar 4:1 (0:1)

Jang Bojs - Dinamo Kijev 2:0 (1:3)

Hafnarfjordur - Maribor 0:1 (0:1)

Ludogorec - Hapoel Ber Ševa 3:1 produžeci (0:2)