Rijeka i Vešović odoljeli u Salcburgu, pobjeda Maribora

Nica - Ajaks 1:1 u derbiju 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Ludogorec pred ispadanjem, Legija se nasukala u Astani
97 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 26.07.2017. 21:06h

Rijeka je u Salcburgu, sa Markom Vešovićem u timu, izborila odličnih 1:1 u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Poveo je prvak Hrvatske nakon pola sata igre, kada je napadač Mario Gavranović pogodio glavom, na centaršut Makedonca Ristovskog.

Austrijanci su izjednačili u 4. minutu drugog poluvremena, preko Koreanca Hvanga, koji je nakon greške odbrane gostiju izašao sam na golmana Rijeke Slugu i pogodio za 1:1.

Domaći su 20 minuta prije kraja imali veliku šansu preko Dabura, ali je ekipa Matjaža Keka izdržala do kraja. Narednog utorka na Rujevici biće u boljoj startnoj poziciji za plasman u plej-of rundu Lige šampiona, iz koje i ispadanje donosi grupnu fazu Lige Evrope.

Maribor je na stadionu "Ljudski vrt" savladao Hafnarfjodur sa 1:0 i stekao solidnu prednost pred revanš na Islandu.

Pobjedu tima Darka Milaniča donio je Brazilac Markos Tavareš u 54. minutu, na centaršut Aleksandera Rajčevića.

Rijeka, Dinamo i skopski Vardar (noć ranije savladao Kopenhagen u Skoplju sa 1:0) su timovi iz bivše Jugoslavije koji se nadaju prolasku u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu šampiona. Partizan je skoro otpisan, nakon poraza u Beogradu od Olimpijakosa 3:0, dok su Budućnost i Zrinjski ispali još u 2. kolu.

Mario Baloteli u Ligi šampiona? Biće teško, nakon remija na Azurnoj obali - Nica i Ajaks odigrali su, za Holanđane povoljnijih 1:1 pred revanš u Amsterdamu.

Nica je povela, golom Balotelija u 32. minutu, izjednačili su gosti čim je počeo nastavak, preko Van de Veka.

Seltik nije ostvario prednost protiv Rozenborga pred revanš (0:0), pa ga čeka veliki posao u Norveškoj ako želi da ide dalje.

Teško je igrati u Kazahstanu, za sve timove iz Evrope, potvrdilo se to još jednom...

Osim šest sati leta, vremenske razlike i teških klimatskih uslova, poljsku Legiju iz Varšave dočekao je i jak domaći tim - Astana, koja je u 1. meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona slavila sa 3:1.

Poljaci će za sedam dana u Varšavi imati težak zadatak da se plasiraju u plej-of rundu kvalifikacija za LŠ i krenu putem prošlogodišnjeg uspjeha, kada su igrali grupnu fazu takmičenja.

Kazahstanci, koje vodi Bugarin Stanimir Stoilov, nadigrali su goste u svim segmentima igre, a nokautirali su ga u finišu prvog poluvremena, golovima Kabanange i Maevskog.

Legija se povratila u nastavku i smanjila u 78. minutu preko Sadikua, i taman kada se činilo da u Poljsku nosi prihvatljiv poraz, uslijedio je hladan tuš za goste.

Curio je 4. minut sudijske nadoknade kada je Patrik Tvumasi nakon sjajnog kontranapada postavio konačnih 3:1.

Isti rezultatski tok i krajni ishod imao je duel Dinama iz Kijeva i Jang Bojsa na Olimpijskom stadionu - Ukrajinci su slavili 3:1.

Jarmolenko i Mbokani probili su Švajcarce u finišu prvog poluvremena, a gosti su se ponadali kada su u prvom minutu sudijske nadoknade smanjili preko Fašnahta.

Ipak, u posljednjim sekudama meča Garmaš je donio veliku prednost Kijevljanima.

Ludogorec je prošle sezone igrao grupnu fazu Lige šampiona, ali će ove sezone teško ponoviti takav poduhvat.

Bugari su pretrpjeli težak udarac u Izraelu, porazom 2:0 od Hapoel Ber Ševe.