Roben se vratio golom, "jarčevi" ne posustaju

Bajernov vjerni pratilac nakon četiri kola je, iznenađujuće, Keln. „Jarčevi” su gubili od Šalkea u Gelzenkirhenu, ali su velikim preokretom slavili 3:1 i upisali treću pobjedu u četiri kola, uz jedan remi.
1 komentar(a)
Roben, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.09.2016. 20:29h

Bajern je nastavio pobjednički niz na startu sezone - ekipa Karla Anćelotija lako je razoružala Hertu na „Alijanc areni” (3:0) i jedina je sa maksimalnim učinkom nakon četiri kola.

Riberi je u 16. minutu bacio na travu dvojicu defanzivaca Herte i preciznim udarcem podsjetio na stare dane - 1:0 za Bavarce. Alkantara je u 68. minutu povećao na 2:0, ali su se najveći aplauzi u Minhenu prolomili četiri minuta kasnije - oporavljeni Arjen Roben, koji je odigrao prvi meč ove sezone (ušao umjesto Milera) u mrežu je smjestio dodavanje Alkantare.

Anćeloti je tako dobio još jednog, velikog aduta u nastavku sezone.

Bajern je prvi, Keln drugi, ali se u Njemačkoj ovih dana priča o - trećeplasiranom. Borusija Dortmund, koja je noć ranije peticom počastila Volfsburg, apsolutni je hit zbog 17 postignutih golova na tri meča u samo sedam dana.

"Ako nastavimo ovako, niko nas neće zaustaviti", kazao je napadač Pjer-Emerik Obamejang.

Bajer Leverkuzen je propustio da savlada Augzburg na "Baj areni" - igrač domaćih Aranguiz nije iskoristio penal u 72. minutu.