Rojs oteo prvo mjesto Realu, Sevilja preživjela na Žerlanu

U žrijebu, koji se održava u ponedjeljak, naći će se Arsenal, Napoli, Barselona, Atletiko, Monako, Borusija, Lester i Juventus kao pobjednici grupa, te PSŽ, Benfika, Mančester siti, Bajern, Bajer, Real, Porto i Sevilja kao drugoplasirani timovi
71 pregleda 2 komentar(a)
Rojs, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.12.2016. 21:57h

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, remijem bez golova sa Lionom u gostima.

U osminu finala ide i Porto, nakon što je deklasirao Lester 5:0.

Real će kao drugoplasirani iz grupe dočekati žrijeb prve runde eliminacija.

Madriđani su vodili protiv Borusije 2:0, ali su gosti preko Obamejanga i Rojsa stigli do remija.

Žrijeb osmine finala obaviće se u ponedjeljaljak od 12 sati.

U žrijebu će se naći Arsenal, Napoli, Barselona, Atletiko, Monako, Borusija, Lester i Juventus kao pobjednici grupa, te PSŽ, Benfika, Mančester siti, Bajern, Bajer, Real, Porto i Sevilja kao drugoplasirani timovi.

Prvi mečevi osmine finala igraju se 14. i 15, odnosno 21. i 22. februara naredne godine.

Revanši su 7. i 8, te 14. i 15. marta.

Tok mečeva

Borusija je ovim rezultatom prva u grupi.

88. minut - Borusija je izjednačila u Madridu - od 0:2 do 2:2. Marko Rojs je realizovao kontru.

82. minut - 3:0 za Bajer protiv Monaka.

77. minut - Totenhem ovjerava Ligu Evrope - 3:1 protiv CSKA. Nevjerovatan autogol Akinfeeva.

77. minut - šou Porta - 5:0 u duelu sa Lesterom. Peti gol postigao je Diogo Žota.

73. minut - 2:0 za Juve, Rugani se upisao.

64. minut - debakl Lestera, Porto vodi 4:0, drugi gol Silve, ovoga puta iz penala.

61. minut - smanjila je Borusija, ko bi drugi do - Pjer Emerik Obamejang, potencijalno pojačanje Reala.

Benzema je tek šesti igrač koji je postigao 60 i više golova u Ligi šampiona.

Prvi put se upisao prije 11 godina, kada je imao 17, a igrao za Lion, u duelu sa Rozenborgom.

53. minut - drugi gol Karima Benzeme, Real je u strašnoj formi.

52. minut - dugo je trebalo Juventusu da načne najslabiju ekipu u Ligi šampiona. Dinamo je kapitulirao u 52. minutu. Iguain je strijelac.

49. minut - Bajer je duplirao prednost protiv Monaka, golom Branda.

Počela su druga poluvremena.

45+1. minut - Totenhem vodi 2:1, nakon preokreta - drugi gol postigao je Kejn.

44. minut - Porto rješava dileme - Brahimi za ubjedljivih 3:0 protiv Lestera.

39. minut - izjednačio je Totenhem, strijelac Dele Ali.

33. minut - CSKA je poveo na Vembliju protiv Totenhema, golom Džagoeva. Riječ je o meču za treće mjesto i nastavak takmičenja u Ligi Evrope. Totenhemu je dovoljan bod...

30. minut - Bajer je poveo protiv Monaka, pogotkom Jurčenka.

30. minut - Giljerme je doveo Legiju u vođstvo protiv Sportinga.

28. minut - stiže gol za Real - 1:0, Karim Benzema, asistencija Karvahal. Realu je potrebna pobjeda da bi grupu završio na prvom mjestu i bio povlašten u žrijebu.

Prije tačno 11 godina, Benzema je postigao prvi gol u Ligi šampiona - još nije bio punoljetan i igrao je za Lion.

Nema golova ni u Madridu, gdje se Real i Borusija bore za prvo mjesto u grupi - dvije dobre šanse imao je Real, dva puta je dobro intervenisao Vajdenfeler, nakon šuteva Benzeme i Rodrigesa.

26. minut - Porto stiže na 2:0 protiv Lestera i vjerovatno u osminu finala - Hesus Korona je strijelac.

Zakuvalo se u Lionu, nakon šanse Sevilje i stative, stigla je i prečka na drugoj strani - Toliso je glavom uzdrmao okvir gola.

Još, međutim, nema golova.

Nema golova na "Žerlanu" - Lion - Sevilja 0:0. To je duel koji odlučuje putnika u osminu finala. Veliku šansu za Sevilju imao je Vitolo, koji je pogodio stativu.

15. minut - Kopenhagen je udvostručio prednost - Matijas Jorgensen.

9. minut - Kopenhagen vodi u Brižu. Autogol Mehela. Danskom timu potrebna je pobjeda, ali i poraz Porta, da bi se plasirao u osminu finala.

6. minut - vodi Porto protiv Lestera, golom Andrea Silve.

Velika šansa za Lion, kome je za prolaz potrebna pobjeda od dva razlike nad Seviljom - Riko je vrhovima prstiju izbacio loptu preko prečke nakon šuta Valbuene.

Počeli su mečevi.

Večeras se završava prva faza Lige šampiona, mečevima šestog kola i grupama E, F, G i H.

Traže se posljednja dva putnika, a u konkurenciji su četiri tima.

Lion i Sevilja u direktnom duelu odlučuju o plasmanu u osminu finala.

Španski tim ima tri boda više, pa je Lionu potrebna pobjeda i to od dva gola razlike.

U grupi G, Porto i Kopenhagen su u igri.

Porto sa dva boda prednosti dočekuje posljednjih 90 minuta, u kojima dočekuje Lester.

Kopenhagen mora da slavi u Brižu i da se nada pobjedi engleskog šampiona na "Dragaou".

U grupi F, Real dočekuje Borusiju, a oba tima su u osmini finala - meč je, međutim, važan, jer odlučuje o pobjedniku grupe.

Realu je za prvo mjesto potrebna pobjeda.